Tunceli’de esrar uydurmak için arakçılık fail 2 kaknem tutuklandı

Tunceli’da polis ekiplerinin yaptığı çalışmada, hırsızlık ve eroin konu ticareti suçundan yakalanan 2 sakil tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, İl Güven Müdürlüğü Güvenlik Ofis Müdürlüğü ekipleri, Kombinasyon Uran Bölgesinde son 2 ayda meydana mevrut hırsızlık olaylarıyla ilgili mücahede yaptı. Yapılan çalışmada şüphelinin narkotik yön bağımlısı E.K. olduğu tespit edildi. Yabansı planlı operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan sorgulamada, şahsın uyuşturucu madde bulabilmek amacıyla arakçılık olaylarına karıştığı anlaşıldı. Şahsı hırsızlık olaylarına azmettiren ve eroin realizasyon ettiği galiba şüphelinin ise Ö.A. (42) olduğu tayin edildi. Bu yabansı de yapılan ameliyat ile yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan eğleşme aramalarında, 150 bin TL civarında kablo, kamera, vasıta cihazları, bati kaynakları, elektronik beyin, bir tutar uyuşturucu yön ile kullanmakta yararlanılan aletler ele geçirildi. Mavera yandan, yapılan sorgulamalarda şahısların arakçılık eylemini gerçekleştirdiği Kombinasyon Endüstri Bölgesi’ne ‘Son Durak’ ismini verdikleri anlaşıldı.

2 çirkin, çıkarıldıkları mahkemece ‘İşyeri ve Kurumdan Arakçılık-Göz Dokunulmazlığını İhlal-Mala Engel Verme-Eroin Yön Ticareti’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ayrıca hurdacılık yapan şahsa de ‘Hırsızlık Malı Satın Alma’ suçundan yasal muamelat yapıldığı aktarıldı. – TUNCELİ

Share: