Tunceli’de engelliler amacıyla tesanüt yemeği

Tunceli’de 3 Meyan Acun Engelliler Günü dolayısıyla Bedensel Engelliler Tutma Derneği vasıtasıyla dayanışma yemeği düzenlendi.

Tunceli’de 3 Fasıla Acun Engelliler Haset zımnında kentteki benzeri lokantada Bedensel Engelliler Sübvansiyon Derneği eliyle dayanışma yemeği düzenlendi. Yemeğe, Cemiyet Başkanı Büyük Arslan’ın beraberinde engelli erat ve aileleri katıldı. Yemekte konuşan Toplum Örgütü Başkanı Yüksek Aslan, “3 Mesafe Dünya Engelliler Haset dolayısıyla bizleri musahabe eden başta valimiz Sayın Mehmet Mürtefi Özkan koyulmak üzere, alım amirlerimize, el birliği yemeğimize sponsorluk işleyen Tuncelili ve Elazığlı hayırseverlerimize ve duyarlılık gösteren herkese teşekkür ediyoruz. Sayın valimiz ziyaretinde taleplerimizi dinledi ve bunların çözümü noktasında elinden geleni yapacağını söyledi. Bizlere seçme ant duyarlılık gösteren sayın valimize derneğimiz hesabına teşekkür ediyorum” dedi.

Tunceli genelinde 7 bin 742 değişik engel grubundan fert olduğunu hatırlatan Arslan, “Bu de nüfusumuzun yaklaşık yüzde 10’una karşılama ediyor. Yani özetle sakat fertler bu toplumda var ve var olmaya bitmeme edecekler. Ancak engelleri hep birlikte umum ele verirsek aşabiliriz. Zaman nedeniyle tam engelli bireylerimizin günlerini kutluyor, güzelce ve ümitli yarınlar diliyorum” diye niteleyerek konuştu. – TUNCELİ

Share: