Trump’ın toplumsal iletişim araçları platformu felakete dönüştü!

Truth Social, Twitter’a mümasil tıpkı aplikasyon. Fakat Android telefonlarda kullanılamıyor, genel ağ tarayıcılarda açılmıyor ve KÖLE dışından bir nice yerden indirilemiyor. Twitter Trump’ın hesabını, geçen sene yaşanan BENDE Kurultay baskını sonrası attığı tweetlerin peşi sıra, şiddeti körüklediği gerekçesiyle 8 Familya 2021’da sürekli kendisine engellemişti.

BBC Türkçe’deki habere bakarak; New York Üniversitesi Sosyal Iletişim Araçları ve Politika bölümünün başında bulunan Joshua Trucker uygulamanın şu asıl kadarki performansını “Birlik aynı hınç” kendisine tanımlıyor. Trump’ın partisi olan Cumhuriyetperver Parti’den ismini isnat etmek istemeyen aynı izinli dahi “Neler olduğunu kimesne bilmiyor” diyor. Aplikasyon 21 Şubat’ta iPhone’ların aplikasyon sıyırmak için kullandığı App Store’a yüklendiğinde, sunma çok indirilen uygulamalardan olmuştu, ancak yükleyen birçok gönül uygulamayı kullanamıyor. O günden beri sorunun gelişmemiş sürede çözüleceğini ve Trump’ın “zat doğrularını” yazmaya başlayacağını bekleyenler var, fakat bunlar gerçekleşmedi.

Uygulamaya uzuv olabilmiş olanları ise az buçuk ağızsız tıpkı yassı bekliyor. Amerika’nın bir nice balaban sağcı politikacısı, şimdilik bu uygulamadan ırak durmayı seçiyor.

Uygulamayı kullanabilmeyi bekleyenler ise görüşlerini Twitter’da paylaşıyor. Tıpkı Twitter kullanıcısı “Birkaç hafta önce kayıt oldum ve şimdi bekleme listesindeyim” yazarken, tıpkı ötekisi “Ben bekleme listesini aşıp uygulamaya girene kadar Trump baştan başkan seçilir” diye nükte yapıyor.

Truth Social’ın Genel Müdürü Devin Nunes, hedeflerinin Mart kocaoğlan sonunda ağız ağıza işler arkaç süzülmek olduğunu açıklamıştı.

Bazıları yaşanan sorunun YouTube tıpkısı ayrımsız video paylaşım platformu olan ve Truth Social’la ortaklığı kâin Rumble’dan kaynaklanıyor olabileceğini söylüyor.

Duyanlar şaşkına döndü: Trump Putin’den müzaheret istedi!

 

Sosyal medya karıştı: Bill Gates’ten sentetik vücut açıklaması!

 

Elon Musk zat sosyal medya platformunu kuracak

 

Share: