Trakya’da 10 Teşrinisani törenlerle anıldı: Tarlaya yazılan “10 Teşrinisani Atam İzindeyiz” yazısı hakeza görüntülendi

Trakya’üstelik 10 Son Teşrin törenlerle anıldı: Tarlaya yazılan “10 Teşrinisani Atam İzindeyiz” yazısı hakeza görüntülendi

TEKİRDAĞ – Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 84’üncü yılında kamu yurtta olduğu kabil Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da üstelik planlı törenlerle anıldı. Kırklareli’nde tarlaya yazılan Tarlaya traktör ile “10 Kasım Atam İzindeyiz” yazısı alarga görüntülendi.

Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ölümünün 84’üncü yılı sebebiyle Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’de ihtifal törenleri düzenlendi. Trakya Bölgesi’ndeki illerde Atatürk heykelinin önünde planlı törenlerde anıtlara çelenk bırakılarak, kaçınmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 10 Kasım Mustafa Atatürk’ü anma etkinlikleri çerçevesinde, saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenlerin çalması ile trafik akımı dururken, merasim alanında ve çıkmaz aralarında kâin vatandaşlar tevakki etmek duruşunda bulundu. Siren seslerinin sona ermesiyle anıtın önündeki programlar sona erdi. Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü yâd programları daha sonraları çeşitli etkinliklerle bitmeme etti.

Traktörle tarlaya yazılan yazı havadan görüntülendi

10 Teşrinisani Atatürk’ü yâd haset dolayısıyla, Kırklareli Lüleburgaz Evrensekiz kasabasında faal 46 yaşındaki fotoğraf sanatçısı Burak Tunçkol, tarlaya Atatürk sevgisini yazdı. 23 dönümlük tarlaya saatler süren mesai böylelikle traktör yardımı ile “10 Kasım Atam İzindeyiz” yazdı. Hem çiftçilik hem dahi fotoğraf sanatçısı olan Tunçkol beraberinde getirdiği drone ile tarlaya yazdığı yazıyı görüntüledi.

Burak Tunçkol, ” Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 84, ahiret yolculuğu yıldönümü dolayısıyla tarlaya ’10 Kasım Atam İzindeyiz’ yazdık. Zira Atatürk sevgisi hiçbir şeye değişilmez, cephelerde savaşmış ve bize bu vatanı bırakmış benzeri mehabet adamını anıyoruz. Tığ içi geniş bu ülkede yaşıyorsak Atatürk’ün sayesindedir. Atatürk ve silah arkadaşlarını minnettarlık ile anıyorum, hepsinin mekanları cennet olsun. Tarlaya bu yazıyı yazdık ama bu sevgimizi göstermeye yetmiyor. Bu yazımızı yazmak 2-3 saatimi aldı” diyerek konuştu.

Share: