Trabzon’da çığlık koşusu düzenlendi

Türkiye Atletizm Federasyonu marifetiyle Köprübaşı ilçesinde yara koşusu düzenlendi.

Yarışlara erkân ile 20 gözyaşı şeş kategorilerinde değişik illerden yaklaşık 157 sporcu katıldı. Köprübaşı merkezde başlayıp Avulot Hanları’nda bitmeme eden ve Kahvedüzü mevkisinde sona eren yarışlarda, sporcular dereceye girebilmek için 12 kilometrelik güzergahta mücadele ettiler.

Köprübaşı Kaymakam Vekili Öznur Güler, AA muhabirine, yarışların geleneksel yerine 5 yıldır ilçelerinde yapıldığını söyledi.

Güler, yarışların ilçelerinde düzenlenmesinden belde duyduğu memnuniyet dile getirerek, “Bu çabucak tıpkısı koşun değil, ayrımsız zamanda milli takıma sporcu seçilmesini dahi kapsıyor, bu anlamda önemi bizim üzere daha fazladır.” dedi.

Yarışmalarda 20 gözyaşı altı kadınlar kategorisinde Tuğçe Özkan birinciliği, Sıla Ata ikinciliği, Merve Zeybakoğlu üçüncülüğü elde etti. 20 yaş şeş erkeklerde ise Mervan Haykır bir numara, Hasan Aydınlık ikinci ve Abdulmecit Açan’da üçüncü oldu.

Iri kadınlar birinciliği Selma Idrak Etmek, ikinciliği Esra Oysal ve üçüncülüğü Nursena Çeto aldı. Büyük erkeklerde bile birinciliği Rıdvan Taş, ikinciliği Yunus Emre Akkuş, üçüncülüğü bile Abdullah Çakır elde etti. Mızıka yarışlarında şişman erkekler kategorisinde Batman birinci, Sakarya ikinci oldu.

20 yaş altı erkeklerde birinciliği Malatya, ikinciliği Batman, üçüncülüğü ise Siirt takımı elde etti. 20 gözyaşı altı kadınlarda ise birinciliği Siirt, ikinciliği Batman ve üçüncülüğü Malatya takımı kazandı.Share: