TFF 3. Lig’de sezonun geçmiş santrası erte

TFF 3. Kütle’in 3 grupta 53 ekibin uğraş edeceği 2022-2023 sezonu, yarınki müsabakalarla başlayacak.

Geçen mevsim Bölgesel Saftirik Klasman’den TFF 3. Grup’e çıkan Muş 1984 Muşspor, Eynesil Belediyespor, Arguvan Belediyespor, Kepez Belediyespor, Amasyaspor FK, Bitexen Sapanca Gençlikspor, Bulvarspor, Ayvalıkgücü Belediyespor, Efeler 09 Spor FK, TFF 2. Tabur’den düşen Eskişehirspor, 1922 Konyaspor, Akhisarspor, Yardımcıoğlu Sigorta Kahramanmaraşspor, Niğde Rum FK, Ergene Velimeşespor ve Turgutluspor’un birlikte, bu kulvarda devam eden 37 topluluk bu sezonki TFF 3. Öbek’i oluşturdu.

1. ve 3. Grup’ta 18’er, 2. Grup’ta 17 takımın savaşım edeceği TFF 3. Öbek’üstelik ilk yarı 19 Boşluk haftasında tamamlanacak. 2. Grup’ta gelişigüzel haftayı benzeri topluluk karşılaşma yapmadan geçecek.

İkinci devir heyecanının 15 Karı 2023’te başlayacağı ligde alışılagelen zaman 29 Nisan’üstelik sona erecek. Play-off maçlarının tarihi bilahare belirlenecek.

Toplam 6 takım TFF 2. Lig vizesi alacak

Ligde normal sezonun bitiminde gruplarını evvel sırada bitirenler aracısız TFF 2. Yığın’e çıkacak. Seçme gruptan birer takımın daha TFF 2. Kütle’e çıkacağı ligde, lideri strateji fail insanoğlu kadro, play-off maçları oynayacak.

Gruplarında ikinci tam düzlük alan ekipler doğrudan play-off finaline yükselecek. Play-off çeyrek altın finalinde normal sezonda gruplarında 3. ile 6. mızıka, 4. ile birlikte 5. takım, biricik maç eleme usulüne bakarak karşılaşacak.

Çift maç üzerinden oynanacak yarı finali geçenler finalde grupların 2. sırasındaki takımlarla karşılaşacak ve bitiş maçları böylelikle temas gruptan birer kol daha TFF 2. Küme vizesi takanak.

Gruplarında serencam 3 sırada saha takanak toplanmış 9 ekip Bölgesel Çolpa Tabur’e düşecek. 2022-2023 sezonu bitiminde Lehçe Tıfıl Takım’den 9 mızıka dahi TFF 3. Tomar’e yükselecek.

İlk haftanın programı

TFF 3. Küme’da erte başlayacak evvel haftanın programı şöyle:

1. Grup

Yarın:

17.00 Gema Polimer Şile Yıldızspor- Kalecik FK (Yayla Kekiği)

20.00 Yeni Mersin Ağacı İdmanyurdu-Amasyaspor (Mersin Ağacı)

4 Eylül Ahzüita:

16.00 Bütünleşmiş Solar Elazığspor-1954 Kelkit Belediyespor (Elazığ Doğukent)

16.30 Nevşehir Belediyespor- Karşıyaka (3 Nolu Çim Meydan)

16.30 1922 Konyaspor-Karbel Karaköprü Belediyespor (Selçuk Üniversitesi 15 Orak Ayı)

17.00 Şehremaneti Derincespor-Eskişehirspor (Belediye Derincespor)

17.00 Belediye Kütahyaspor-Yomraspor (Dumlupınar)

17.00 Edirnespor-Çatalcaspor (Edirne 25 Teşrinisani)

20.00 52 Orduspor- Dert 1970 (Bakir Cıvıl Cıvıl)

2. Grup

Yarın:

17.00 Ergene Velimeşespor-Eynesil Belediyespor (Mustafa Eksiksizlik Atatürk)

17.00 Ayvalıkgücü Belediyespor-Bulvarspor (Ayvalık Hüsnü Uğural)

4 Eylül Münasebet:

16.00 Gümüşhane Sportif Ameliyat-Elazığ Karakoçan (Gümüşhane Yenişehir)

16.00 Yeşilyurt D.Ç Ofspor-Orduspor 1967 (Of İlçe)

16.30 Karaman FK-Turgutluspor (Eksiksizlik Kaynaş)

16.30 Kırıkkale Nazik Anadoluspor- Alanya Kestelspor (Başpınar)

17.00 Kuşadasıspor-Yardımcıoğlu Sigorta Kahramanmaraşspor (Kuşadası Hususi Türk)

17.00 Bayrampaşa- Darıca Gençlerbirliği (Bayrampaşa Ciddi Emeç)

3. Grup

Yarın:

16.00 Artvin Hopaspor-Efeler 09 Spor FK (Hopa İlçe)

16.00 Fatsa Belediyespor-Bitexen Sapanca Gençlikspor (Fatsa İlçe)

16.00 Muş 1984 Muşspor- Bergama Belediyespor (Muş Site)

16.30 Kepez Belediyespor-Erbaaspor (Acı Hasan Doğan)

17.00 Akhisarspor-Arguvan Belediyespor (Spor Makat Akhisar)

4 Eylül Aksata:

16.00 Niğde Küçük Asya FK- Beyoğlu Kullanılmamış Çarşı (Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Yerleşke)

16.30 Güneş Ana Ortaklık Çankaya FK- Siirt İl Hususi İdaresi (Osmanlı)

16.30 68 Aksaray Belediyespor-Osmaniyespor FK (Dağılgan)

17.00 Büyükçekmece Tepecikspor- Bursa Yıldırımspor (Tepecik Şenol Sıra)

Share: