TESK Genel Başkanı Palandöken, Bartın ve Zonguldak’ta ziyaretlerde bulundu

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Umumi Başkanı Bendevi Palandöken, Bartın ve Zonguldak’ta ziyaretler gerçekleştirdi.

İlk yerine Bartın Valiliğini müzakere eden Palandöken, Ilbay Nurtaç Arslan ile kuruntu alışverişinde bulundu. Palandöken, daha sonraları esnaf odalarının başkanları ile tıpkı araya gelerek sav ve talepleri dinledi.

Palandöken, gazetecilere, pandemi ve kentte meydana mevrut baskın felaketlerinden bilahare bölgenin sosyoekonomik yapısını değerlendirmek amacıyla ziyaretler yaptıklarını söyledi.

Bartın’ın kültürel ve beğeni varlığı, denizi ve sahili ile Türkiye’nin marka şehirlerinden olduğunu belirten Palandöken, “Bartın, Ankara ve İstanbul üzere merkezlere çokça yakın ve Türkiye’nin parçalanmamış kilit noktasında. Hem turizm yönünden hem endüstri yönünden hem dahi halk sanatları ve uzvi ürünler yönünden üstelik eke aynı kentimiz. Eminim kim başkanlarımızla alay malay henüz iyice işler yapacaksınız.” dedi.

Palandöken, problemin olmadığı yerde işin birlikte olmadığını rapor ederek, “Siz sıkışık iki çıngı sel felaketi geçirdiniz. Nedeniyle haddinden fazla maddesel hasar gördünüz. Bunların mukannen kısımları heybet destekleri ile aşıldı. Esnafın bu konulardaki mağduriyetlerinin giderilmesi üzere konfederasyon başkanı yerine meselenin üstünde ısrarla duruyorum.” diyerek konuştu.

Basına merbut bitmeme eden ziyarette Palandöken, kentteki patika odaları başkanlarıyla görüştü.

Daha sonradan Zonguldak’a gelerek Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ülfet eden Palandöken, Zonguldak’ın hareketli, kişi insanların diyarı olduğunu söyledi.

Zonguldak’ta olmaktan bahtiyarlık duyduğunu belirten Palandöken, esnaf sanatkarın iki yıllık pandemi sürecinde koca sıkıntılar yaşadığını ve kullanılmamış yeni toparlanma süreci başladığını dile getirdi.

Zincir marketlere eleştiride kâin Palandöken, haksız ticaretin yapıldığını, zımnında tarumar yasasının bir an geçmiş çıkması gerektiğini sözlerine ekledi.

Share: