TBMM Başkanı Şentop, Somali Federal Meclisi Başkanı Nur ile telefonda görüştü

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Somali Federal Meclisi Başkanı Şeyh Adan Mohamed Temiz ile telefonda görüştü, Pakistan ve Endonezya’nın Ankara Büyükelçilerini akseptans etti.

Nurlu ile yaptığı telefon görüşmesine dayalı sosyal iletişim araçları hesabından paylaşımda bulunan TBMM Başkanı Şentop, “Somali Federal Meclisi Başkanı Şeyh Adan Mohamed Nurlu ile telefonda görüşerek, düet ilişkilerimiz ve ülkelerimizi ilgili lehçe, küresel konular hakkında kuruntu alışverişinde bulunduk.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Türkiye’deki fariza süresi sona erecek olan Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Sirus Seccad Gazi, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a veda ziyaretinde bulundu. Şentop, iki talih arasındaki ilişkilere katkısından ve ziyaretinden etraf Gazi’ye teşekkür etti.

Endonezya’nın Ankara Büyükelçisi Lalu Muhamad Iqbal’i bile akseptans fail Şentop, bu ziyarete ilgili bile sosyal medya hesabından “Endonezya Büyükelçisi Lalu Muhamad Iqbal’i Meclisimizde akseptans ederek, ülkelerimizi yakından ilişkin ikili ve çokça yönlü meseleler için hikmet aldık.” paylaşımında bulundu.

Share: