Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 arsa online adına kilitsiz küreksiz artırmayla satışa çıkarılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı vasıtasıyla 40 ilde 499 arsa online adına ve müzayede ile satışa sunulacak. Vekillik, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem dahi özlük konutunu nesir etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 önceden, yıllık yüzdelik 9 ayırt, 24 kamer vade, KDV’den ve tapu harcından muaf olunacak. Boş artırmalar 21-22 Ilkgüz 2022 saat 10.30’dahi yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ay önel imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması bile yatırımcıya zorlamasız sağlıyor. Yatırım üzere sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Okumuş, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Sazak, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde meydan alıyor. Öte yandan İstanbul’bile satışa çıkacak gâh arsalar drone ile açıktan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilgilendiren değerlendirmelerde kâin ayrımsız gayrimenkul danışmanı, “Güzelce bire bir punt vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Teferruatlı zamandır ülkemizde ev arzında şaibe ve sevgili vardı. Vatandaşlar üstelik kendi arsalarında inşaat etme fırsatı bulacak. Özellikle yüzdelik 25 peşinatla almanak yüzde 9 farkla 24 ay vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı yok. KDV’den affedilmiş banko avantajlı gözüküyor. Bütün yatırımcılar bunu strateji edecektir. Hele evi sıfır, ev yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Toplam 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’da 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Değme şehrin rayicine bakarak rakamlar değişiyor. Hele almanak artma yüzdelik 9 bu çok koca enflasyonun yüzdelik 80’lerde olduğu ayrımsız zamanda almanak yüzde 9 artışla arsa ahzetmek ve 24 kamer taksit taksit almak KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna haddinden fazla çok rabıt olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda süssüz aynı ev etme veya ocak alma şansı. Bizde yatırımcılar olarak değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: