Tacize uğrayıp zedelenmek edilen karı ayaklanma etti: Ben ölmeden cezayı alsın

Adana’da evinin bahçesinde tanışıp eş olduktan sonra tacize uğrayıp darp edilen eş 4 aydır uyumadığını ve 6 Teşrinievvel günü duruşmasının olduğunu belirterek, “Bu erkek hep tacize uğrayıp, darp edilen kadınlara kat sayı olması üzere sunma gösterişli cezayı almasını istiyorum. Ego öldükten sonra bu adama ceza vermeyin” dedi.

EVLİLİK TEKLİFİNDE BULUNDU

İstanbul’da genel eş güdümcü olarak görev yaparken babası rahatsızlanınca tıpkısı süre evvel Adana’ya gelen Fide Uyarlar, evinin bahçesinde köpeklerini gezdirirken, iddiaya bakarak, Gökhan K. ile tanışıp yâren oldu. Uyarlar’ın komşusu Gökhan K., arkadaşlığı ilerletip tıpkı ay sonrada izdivaç teklifinde bulundu. Fakat tendürüst eş bu teklifi kabul etmeyince daim tasalı edip evine girip onu alıkoyup darp ederek eziyet yaptı.

ASANSÖRDE TACİZ

Canlı eş asansörde üstelik tacizine, işkencesine maruz kaldı. Kuşkulu Gökhan K., Uyarlar’ın taraf tarafındaki dairenin sahibi ile görüşüp onun yerine gitmek üzere mücadele etti. Sonuç kendisine da kuşkulu, Uyarlar’ın evine balkondan girmiş ve kadını esasen alıkoymuş, canlı kadının şikayeti konusunda gözaltına alınmış ve adliyeye sevk edilen şüpheli gözcü hazar ceza hakimliği aracılığıyla ‘konut dokunulmazlığının ihlali, alıkoyma, taciz, zılgıt ve darptan’ tutuklanmıştı.

“UYUDUĞUM ANT OLAYI GENE YAŞIYORUM”

Zanlının ifadesinde genç kadınla sevgili olduğunu, evine zorla girmediğini cenk ettiklerini öne sürmüştü. 6 Ekim günü taciz, alıkoyma ve çarpma etmekten önceki mahkeme yapılacak. Uyarlar, mahkeme öncesi 4 aydır uyuyamadığını belirterek, “Üstünden 4 kamer geçti. Ben 4 aydır ruhsal tedavi görüyorum. Tek şekilde uyuyamıyorum. Zira uyuduğum ahit olayı esasen yaşıyorum. Lüp zarfında o geziyormuş kabilinden, beni dövüyormuş kadar oluyor. Ben hep bunları gene yaşıyorum” diye konuştu.

“CEZAEVİNDEN ÇIKARSA BENİ ÖLDÜRECEK”

Uyurlar, tacize uğrayan, darp edilen bütün kadınlar amacıyla bu sanığın yer kilolu ceza almasını istediğini belirterek şöyle bitmeme etti: “Ego ölmeden yeryüzü ağır cezayı almasını istiyorum. Ego öldükten bilahare, hakkımı savunmayın. Ego ölmeden bu cezayı alsın. Çünkü bu maznun cezaevinden çıkarsa beni öldürecek. Çünkü, ‘Benim kaybedecek benzeri şeyim kalmadı seni öldüreceğim’ diyor. Benim hoppadak suçum ‘istemiyorum’ geçmek. Yakınları beni alıp şikayetimden vazgeçmemi istiyorlar. Amma ben sonuna kadar şikayetçiyim. Sunma ağır cezayı alsın.”

Share: