Süreksizlik yapmayan öğrenciler polislerle baziçe salonunda eğlendi

Tekirdağ’da “Sakıncasız Meslek Tehlikesiz Ati” projesi kapsamında polis güçleri ekipleri, okullarında süreksizlik yapmayan öğrencilerle bir baziçe salonunda tınlamalı devir geçirdi.

İl Emniyet Müdürlüğü Cemiyet Destekli Polislik Büro ve Yavru Ofis ekipleri, İçişleri Bakanlığının projesi kapsamında okulları mülakat etti.

13 Kasım Ortaokulunda ara sıra öğrencilerin örgün eğitime devam etmediğini ve süreksizlik yaptığını öğrenen ekipler, öğrencilerle ilgilenerek okula bitmeme edeceklerinin sözünü aldı.

Polis ekipleri ayrımsız müddet sonra, okullarına aksatmadan bitmeme fail öğrencileri kentte bire bir aksata merkezinin oyun salonuna götürerek onlarla oyun oynadı.

Cemiyet Destekli Polislik Yazıhane ve Çocuk Büro Müdürü Özkan Karaca, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bakanlığın projesi kapsamında 58 okulu ziyaret ettiklerini söyledi.

Çocukların yüzlerindeki mutluluğu görünce sevindiklerini anlatım fail Kişmiri, şöyle konuştu:

“Okul ziyaretlerimizde değişik nedenlerle beş çağını tamamlayamamış ancak ortaokul çağına gelmiş çocuklarımız için ayrı bire bir derslik açıldığını ve onlara ders verildiğini gördük. Çocuklarımızdan eğitime bitmeme edecekleri üzerine söz aldık. Bu sözlerini tuttular. Biz da meslektaşlarımızla, çocuklarımızla burada eğleniyoruz.”

Share: