Süper Lig’deki futbolcular imajları için üstelik ayrı takat sınırı sergiliyor

Takımlarının başarısı amacıyla sahalarda arak döken futbolcular, eş bir performansı kuaför salonlarında imajları amacıyla dahi gösteriyor.

Birçok futbolcunun kuaförlüğünü özne Muharrem Bilen, AA muhabirine yaptığı açıklamada futbolcuların imajları üzerine çokça çakal davrandığını belirterek, “Futbolcular amacıyla futbolları kadar imajları da haddinden fazla mehabetli. ‘Ben sahaya çıktığımda saçlarım dahi konuşacak. Görenler hangi evire çevire saçları var diyecekler’ diyorlar. Bu konuda çokça tutturuk futbolcular var. Ancak, imajları istediği gibi olunca kendilerini henüz dolgunca hissediyorlar ve bu sahadaki performanslarına birlikte yansıyor.” ifadelerini kullandı.

Futbolcuların kuaför koltuğunda teferruatlı saatler harcadığından bahseden Bilen, “Saçları ve imajları üzerine çok pahal ve normalin üstünde hassaslar. Haftada 2-3 nöbet saç kesimi yaptıran futbolcular var. Ara Sıra futbolcuların saç kesimi özel istekleriyle bu arada kısaca 4 saati buluyor. Saç erkeğin imajıdır, imzasıdır. Erkeğin saçı, sakalı makyajıdır. Tıraş ve bakımlar kendilerini mebzul hissetmelerini sağlıyor.” dedi.

“Tıraş olmayı kutlu haline getiren futbolcular var”

Bazı futbolcuların ise saç tıraşı ve bakımlarını ağaç haline getirdiğini kaydeden Bilen, şunları kaydetti:

“Cyle Larin haftada 2 misil saçlarını kestiren bir aktör. Kovid olduğum dönemde 2 hafta boyunca mesleğimi adına getiremedim. Larin de kimsede traş olmadı ve kabarık saçlarıyla sahaya daha çok. Karantina sürem bitince akşam 1’da evine her an saçlarını kestim. Bu süreçte ayrıksı arkadaşlarımı önerdim ama bunu bir bayındır haline getirdiği amacıyla tıraş olmadı. ‘Gece 3’te üstelik olsa saçımı sen keseceksin, yoksa totemim bozuluyor’ diyen oyuncular var. Bu konuda haddinden fazla tutturuk oyuncular var. Tıraş olmayı eksiksiz haline getiren futbolcular var. Söz Gelişi Rıdvan herhangi bir ant pik 1 gün kala saçlarını kestirmeye başladı. Bu konularda totemi olan futbolcuları araştırdım ve haddinden fazla fazla futbolcuda hakeza bire bir kapsam olduğunu gördüm. Miralem Pjanic birlikte gelişigüzel antlaşma perşembe günleri ve pik 2 aktarılma kaldığında saç kesimini yaptırırdı. Welinton seçme ahit boz tıpkı pigmentte boya istiyor ve bunun kendisine garaz getirdiğine inanıyor. Montero ‘Saçımı kestirmeden gol atacağıma inanmıyorum’ dedi. Futbolcular saç kesimleriyle ruhsal gerilim attığını söylüyor. Batshuayi’nin saçlarına örgü yapıyoruz. O bile saçlarına belik yaptırdıktan sonradan gol atacağına inanıyor, doğrusu Fenerbahçe’ye gittiğinde önceki maçında üstelik golünü attı.

Glasgow Rangers’ta tarz giyen Rıdvan Yılmaz’ın traşını yaptıktan sonradan futbol dünyasına girdiğini belirten Alim, “İlk yerine Rıdvan Yılmaz’ın saçını kestim, ondan sonraları rabıta topladı. Sonrasında kâh futbolcular Rıdvan’ın saçını çok beğendiklerini söylediler. Kâh kanallarda yorumcular birlikte “Rıdvan’ın ne sunturlu saçı var, duruşu var” şeklinde yorum yaptı. Böylelikle futbol dünyasına girmiş olduk. Sonradan futbolcularla meleke oluştu.” dedi.

İstanbul dışından mevrut oyunculara birlikte dinlenme kampı yaptıkları otele anbean bakım verdiğini kaydeden Alim, Dubai ve Londra’birlikte iki dükkan daha tahsis etmek üzere olduklarını kaydetti.

Share: