Sonuç dakika yerel: Tüfenkci yıpranmamış adliye binası amacıyla süre verdi

DOĞRU Tümen Malatya Saylav ve partinin MKYK üyesi Bülent Tüfenkci, bire bir ziyarette, Malatya’ya yapılacak kullanılmamış adliye binası için “İnşallah 2023’ün başında veya bu senenin sonunda ihalesini yapar duruma gelmiş olacağız” dedi.

DOĞRU Öğür Malatya Saylav ve partinin MKYK üyesi Bülent Tüfenkci, DOĞRU Parti İl Komutan Yardımcısı Namık Gören ve Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammet Yalçınkaya ile gelişigüzel, geçtiğimiz günlerde yapılan seçimlerde Malatya Baro Başkanlığına yeniden seçilen Saygınlık Demez ve yönetimine oflaz olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Baro Başkanı Demez, “Baştan Başkanlığa seçildiğimizden dünya bizleri görüşme gelen Bülent Tüfenkci bakanımıza teşekkürname ediyorum. Sabık yılda geçmiş anlı şanlı olsun ziyaretinde bulunan misafirlerimizdendi. Bakanımız henüz öncede mesleğimizi bu arada icra etmemiz ve bibi Malatya Barosuna kayıtlı olmasından etraf bu mesleği beraber yürütme ettik. Bize olan desteği bu konuda bitmeme etmekte. Bakanımıza sabık yıl de Malatya Kesim Adliye C kurulmasından dolayı ricada bulunmuştuk. Bizlere destek sağladı ve Malatya Nahiye Adliye Mahkemesinin Malatya’de açılması kararı makbuz. Bu konuda Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Geçen dönemde Adliye Mahkemesinin 2022 bütçesine girmesi projenin yapımına başlanması ve bitmeme etmesi birlikte Bakanımızın desteğinden dolayıdır. Bu yılda Adliyenin anne atma noktasındaki desteğini bile göreceğimizden şüphemiz bulunmayan. Ziyaretleri üzere Bakanımıza tekrardan teşekkürname ediyorum” dedi.

Mesleği Avukatlık olan Saylav Tüfenkci ise ” Başkanımıza ve yönetimine yıpranmamış çevrim amacıyla filinta olsun diyorum. Sunturlu aynı seçim icra edildi. Bu seçme neticesinde yegâne namzet olarak Başkanımız yeniden cesaret tazelemiş oldu. İnşallah bu gün içerisinde gene Malatya’mız üzere Adliyemiz için birlikte çalışacağız. Malatya’da adliye binasının yıllardır mahdut olduğunu biliyoruz. Bunun üzere arkadaşlarımızla beraber ceht gider ediyoruz. Bulgu itibariyle geçtiğimiz yıl ayrımsız proje çizildi. İnşallah 2023’ün başında yahut bu senenin sonunda ihalesini yapar duruma gelmiş olacağız. Eskimemiş benzeri adliye binasını da Malatya’ya kazandıracağız” şeklinde konuştu.

Havza Adliye Mahkemesinin Malatya’ya kazandırılmasının Malatya hâkimiyet camiası amacıyla ve Avukatlar için muhteşem ayrımsız kazanım olduğuna ilgi calip Tüfenkci, “Hem Malatya’lı vatandaşlarımızın davalarını izlem noktasında hem bile meslektaşlarımızın bu konudaki antlaşma problemlerini yenmeleri noktasında avantajlı tıpkısı konuma geliyor. Bize destek veren Hak Bakanımızda buradan teşekkürname ediyoruz. Hak önemlidir. Adaletin gerçekleşmesi noktasında da Avukat arkadaşlarımızın duruşu, gayreti da hiç azımsanmayacak kadar mefret. Alelhusus Malatya Barosunun stajyer Avukatlar noktasında kim gayretleri ve çalışmaları mesleğe kadem atan arkadaşlarımızın bu konuda kıytırık kuvvetli benzeri şekilde mesleğe amade ağıl gelmesi üstelik ayrı tıpkı ehemmiyet sunu ediyor. Malatya Barosu büyüyen bir baro. Bu baronun ve burada görev işleyen meslektaşlarımızın mesleğe ve kendilerine yakışan ortamlarda fariza icra etmeleri ve sosyalleşmeleri önemli. Bu noktada bizler birlikte elimizden mevrut gayreti göstereceğiz. Kullanılmamış dönemde görev düzlük arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Başkanımıza bile bu dönemin kendisi üzere adamakıllı iyi olmasını rica ediyorum” diye konuştu. – MALATYA

Share: