Sonuç dakika haberi | Samsun’da FETÖ’nün bakir yapılanmasına operasyon: 9 teftiş

– Samsun’da FETÖ’nün yıpranmamış yapılanmasına faaliyetler: 9 gözaltı

SAMSUN – Samsun’da Samsun, Ankara, Amasya, Trabzon ve Malatya merkezli 5 ayrı FETÖ soruşturması kapsamında örgütün kullanılmamış yapılanmasıyla ilişkin Samsun’da 8, Ankara’da ise 1 sevimli gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye bakarak, Samsun, Ankara, Amasya, Trabzon ve Malatya Cumhuriyet Başsavcılıkları vasıtasıyla yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Koşut Celal Yapılanması soruşturması kapsamında örgütün yıpranmamış yapılanmasına yönelik yapılan izleme ve çalışmalar doğrultusunda haklarında yada ailelerinde FETÖ kapsamında daha önceleri iş işlenmiş olan şahıslara TC numaraları ile kartsız işlem yaparak finans sağladığı belirleme edilen ve irtibatlı oldukları şahıslara müteveccih bu saban Samsun il merkezinde 8, Ankara ilinde 1 tutmak amacıyla 9 kaba yakalanarak gözaltına makbuz.

Samsun Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Savaş Büro Müdürlüğü ve Samsun Güvenlik Müdürlüğü Terörle Uğraş Büro Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 8 emanet Samsun Güvenlik Müdürlüğüne götürüldü. Ankara’da gözaltına alınan 1 kişinin ise Samsun’a getirileceği öğrenildi. Soruşturma devam ediyor.

Share: