Son an olgun! BOLU’DA BU YOL DE KINDIRA KÖYÜNDEN ANNE-OĞUL ZEHİRLENME ŞÜPHESİYLE HASTANEYE BAŞVURDU

BOLU merkeze sınırlı Kındıra köyünde, yaylada hayvancılıkla uğraşan esas ve oğlu zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurdu. kanlı ishal, kusma ve hatır ağrısı şikayetleri tanıdık asıl Ankara’ya sevk edilirken, oğlunun tedavisi ise Bolu’da sürüyor. Geçen aylarda Yuva köyünde yaşanan zehirlenme vakasanda 1 dirilik sönük, 148 gönül hastaneye kaldırılmıştı.

Merkeze mecbur Kındıra köyünde hayvancılık yapan avrat ile oğlu, dizanteri, kusma ve kırıcı kanı ağrısı şikayeti ile hastaneye başvurdu. Yapılan tetkiklerde karı ve oğlunda, 2 ay evvel 1 kişinin ölümü 148 kişinin zehirlenmesiyle sonuçlanan Yuva köyündeki vakalarla paralellik olduğu görüldü. Hemolitik Üremik Araz (HÜS) vakasına rastlanan temel tedavisi amacıyla Ankara’ya sevk edilirken, hastalığı daha belli belirsiz nâkil oğlunun tedavisine ise Bolu’da devam ediliyor.

YUVA KÖYÜNE 29 KİLOMETRE MESAFEDE

Köyde etraflı süredir yaylada işlek eş ve oğlu dışında kimsede eş şikayetlerin olmadığı bildirildi. Ana ve oğlunun yaşadığı yaylanın, elan önce zehirlenme vakası yaşanan Yuva köyüne 29 kilometre mesafede olduğu bildirildi. Antrparantez, Bolu İl Esenlik Müdürlüğü ile Ekincilik ve Orman Müdürlüğü ekipleri, köye anbean su ve yemeklerden numune aldı.Share: