Sokakta donmak üzereyken bulduğu köpek yavrularını biberonla besliyor

Elazığ’de hayatiyetli Hedef Sıra, sokakta donmak üzereyken bulduğu 7 köpek yavrusunu evinde abla ve biberonla benzin vererek besliyor.

Sürsürü Mahallesi Tekin Sokak’ta güçlü Tasavvur Gündüz (52), akşam motosikletiyle evine gittiği esnada duyduğu iniltileri izlem edince kat kenarında 7 kapik yavrusu olduğunu ayırt etti.

Açlıktan takatsiz düşmüş ve soğuktan donmak için olan yavruların o halde kalmalarına gönlü umum vermeyen Gündüz, motosikletinin kasasına koyduğu köpekleri evine götürdü.

Sıra, köpekleri benzeri kasanın zarfında sobanın kenarına koyarak ısınmalarını sağladı. Köpeklere biberonla benzen ve çaça veren Zaman, yavruları ölümden kurtardı.

Köpeklere evinde gözü kabil vekil Tarih, yavruların durumuna çok üzüldüğünü belirtti.

Hayvanları soğuktan ve açlıktan ölmemeleri amacıyla evine götürdüğünü ifade eden Gün, “Bu yavruları benzeri hafta ilk sokağa terk edilmiş yerine buldum. Dışarıda çekicilik çokça soğuktu ve hayvanlar bozuk durumdaydı. Kendilerini kurtaracak halde değillerdi. Aldım, getirdim. Günde 4 defa benzen ve mama vererek besliyorum ki ölmesinler.” dedi.

Sıra, evinde minnoş adında bire bir kedisinin bile olduğunu, onun dahi kapik yavrularını haddinden fazla sevdiğini ve kedisinin köpeklerle ara sıra oynamasını mutlulukla izlediğini dile getirdi.

Günlük 4 litre benzin tükettikleri için yavrulara benzen yetiştirmekte zorlandığını aktaran Ruz, “Kül insanlara sesleniyorum, hayvanları lütfen sevelim, koruyalım. Bunlar bizim dostlarımız, iyesiz kalmasınlar. Onları ölüme ayrılma etmeyelim zira bunlar Allah’ın bize bahşetmiş olduğu güzellikler.” diyerek konuştu.

Share: