Şırnak’ta tıpkı köyün sakinleri gidiş geliş kazalarını ihtarname için misil yama eylemi yaptı

Şırnak’ta otomobilin çarpması sonucu 6 yaşındaki çocuğun çetin yaralandığı gidiş geliş kazasının arkası sıra Toptepe köyünde benzeri kol yurttaş, bir yerde daima kaymakamlık olduğu gerekçesiyle yolu trafiğe kapattı.

Şırnak-Cizre kara yolunun 15. kilometresindeki Toptepe köyü mevkisinde esbak tıpkı araba, yolun karşısına geçmeye müteharrik 6 yaşındaki Acı Pelin Malumatsız’a çarptı.

Kazada bunaltıcı yaralanan Tıntın, 112 Evgin Esenlik ekiplerince Şırnak Şevket Hastanesine kaldırıldı.

Yayan, buradaki evvel müdahalenin arkası sıra Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırı Hastanesine atıf edildi.

Protesto için kazanın yaşandığı bölgeye mevrut karye sakinleri, kazaların daim bu noktada gerçekleştiğini gerekçe gösterip, çöp konteynerleri ve vasıta lastikleriyle barikat oluşturarak yolu gelişmemiş süreliğine ulaşıma kapattı.

Toptepe Köyü Muhtarı Mustafa Güngen, gazetecilere, bu yolda akıbet 3 yılda 5 âdem trafik kazasının meydana geldiğini belirterek, yetkililerden tıpkısı dakika ilk yolcu ve hayvanların can güvenliği üzere önlem alınmasını istediklerini söyledi.

Sürücülerin sürat yaptığını ati süren Güngen, alt boğaz yapılması talebinde bulundu.

Kazada yaralanan Pelin Vukufsuz’ın amcası Soyluluk Boş Kafalı birlikte bu yolda meydana mevrut gidiş geliş kazaları nedeniyle seçme yıl insanların yaşamını yitirdiğini, hayvanların öldürme olduğunu rapor ederek, “Tıpkısı an önceki buraya ast geçit, üstgeçit ne gerekiyorsa yapılmasını, sürücülerin birlikte titiz olmasını istiyoruz.” dedi.

Bölgeye atıf edilen jandarma ekiplerinin görüşmesi sonucu vatandaşlar bölgeden uzaklaştı, el yeniden ulaşıma açıldı.

Share: