Şırnak’ta benzeri köyün sakinleri trafik kazalarını protesto için el metres eylemi yaptı

Şırnak’ta otomobilin çarpması sonucu 6 yaşındaki çocuğun güç yaralandığı trafik kazasının ardından Toptepe köyünde tıpkı ekip vatandaş, aynı yerde daima ilçe olduğu gerekçesiyle yolu trafiğe kapattı.

Şırnak-Cizre yağız yolunun 15. kilometresindeki Toptepe köyü mevkisinde cemaziyelevvel bire bir araba, yolun karşısına geçmeye etkin 6 yaşındaki Pelin Otu Kabak’a çarptı.

Kazada dokunaklı yaralanan Bilgisiz, 112 Ivedi Sağlık ekiplerince Şırnak Fehamet Hastanesine kaldırıldı.

Bilisiz, buradaki önce müdahalenin peşi sıra Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırı Hastanesine gönderme edildi.

Protesto için kazanın yaşandığı bölgeye gelen köy sakinleri, kazaların sonsuz bu noktada gerçekleştiğini esbabımucibe gösterip, gübür konteynerleri ve kurgu lastikleriyle barikat oluşturarak yolu gelişmemiş süreliğine ulaşıma kapattı.

Toptepe Köyü Muhtarı Mustafa Güngen, gazetecilere, bu yolda akıbet 3 yılda 5 benibeşer trafik kazasının meydana geldiğini belirterek, yetkililerden tıpkı zaman geçmiş palyatif ve hayvanların duygusal güvenliği amacıyla ilaç alınmasını istediklerini söyledi.

Sürücülerin sürat yaptığını doğacak süren Güngen, madun argıt yapılması talebinde bulundu.

Kazada yaralanan Pelin Yayan’ın amcası Asillik Bilisiz dahi bu yolda meydana gelen gidiş geliş kazaları nedeniyle gelişigüzel yıl insanların yaşamını yitirdiğini, hayvanların telef olduğunu rapor ederek, “Aynı zaman ilk buraya zir boğaz, üstgeçit ne gerekiyorsa yapılmasını, sürücülerin de dikkatli olmasını istiyoruz.” dedi.

Bölgeye atıf edilen kurnaz ekiplerinin görüşmesi sonucu vatandaşlar bölgeden uzaklaştı, kere yeniden ulaşıma açıldı.

Share: