Sinop’tan facia bölgesine çaça yardımı

Sinop’tan facia bölgesine çaça yardımı

SİNOP – Sinop’tan zelzele bölgesine iyesiz hayvanlar için çaça ve otama malzemeleri gönderildi.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen zelzele felaketi sonrasında Sinop Umu Elçileri, kontrol istirdat ekibi oluşturarak bölgeye yardıma koştu. Sinop Istem Elçileri Derneği Başkanı ve bir zamanda petshop işletmeciliği yapan Ulaş Başar Alparslan ise bölgede evsiz ve sahipsiz küsurat hayvanlar üzere, sattığı tam mamalarını ve tedavi malzemelerini toplayarak kıyamet bölgesine ulaşmasını sağladı.

Yer Sarsıntısı afetini geçmiş duyduklarında tıpkısı araya gelerek arama istirdat ekibi oluşturduklarını ve bölgeye müzaheret topladıklarını kaydeden Ulaş Başar Alparslan, “Arama istirdat ekibi topladık, bu ekiple bu arada birlikte dükkanımızda kedi, kapik maması, vitamin, çare kabil orada işlerine yarayacak hangi varsa ulaşmasını sağladık. Maddesel müzaheret adına hayvanlara yönelik sağladık ama taharri kurtarma ekibimiz üstelik oradaki insanlara yardım ettiler. Bizim ekipten bir tane dertli köpeğe engelleme edildi, ağzı ve burnu kanayan kedimiz vardı, bir tane bacağı kırılan köpek vardı onlara ve birçoğuna bile arkalama ettiler” diye konuştu.

“Doğada güçlü hayvanat bile aşındırmak bulamayacaklar”

Bölgede evsiz artan hayvanların beraberinde doğada yaşamını sürdüren hayvanların da şart bulmakta zorlanacağını belirten Alparslan, “Orada bütün öz duygusal derdine düştüğü amacıyla hayvanları hatırlamayabilirler, insan canı dahi hafife alınacak ayrımsız molekül değildir. Amma duyar arkadaşları birlikte oradaki çıkmaz hayvanlarına ve orada aktif canlılara yardımda bulunmasını istiyoruz. Orada tahribat olduğu amacıyla imdi doğada cıvıl cıvıl hayvan bilimi da kemirmek bulamayacaklar, onlar de tıpkı süre sonraları yemek ulaşmak üzere şehir merkezine inmeye çalışacaklar. Onlara de duyar olmaları gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Share: