Sili Keyif-İş Sendikası Çorum Şubesinden tıbbi sekreterlerle ait açıklamaya tepki

Öz Afiyet-İş Sendikası Çorum Büro Başkanı Hüsnü Aykan, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırı Hastanesinde etkin tıbbi sekreterlerin vatandaşlara külfet çıkarttığı iddiasının temel olmadığını belirtti.

Aykan, Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Terbiye ve Araştırma Hastanesi uğrunda düzenlediği basın açıklamasında, bir partinin devlet başkanlığından yapılan açıklamada, gâh şifahane çalışanlarının vatandaşlara güçlük çıkarttığının kanıt edildiğini söyledi.

Asılsız suçlama ve iddiaların hakkıyla görevini yerine tefhim etmek için canla başla savaşım eden tıpkısı camiayı yıpratmak amacıyla yapıldığını öne süren Aykan, “Doktor bulunan polikliniklerin tamamında sekreterlerimiz alışılmadık ceht sarf etmektedir. Yataklı Vagon servislerde hastaların taburcu işlemlerinde, hastaların yahut pestil yakınlarının kanıt edildiği kabil seçkin evrak gezdirme işlemi yoktur. Bu söylemlerin hiçbiri kabul edilemez. Aslı sıfır suçlamaları kabul etmiyor, popülizme kurban olan parti yetkilisini tekmil üyelerimiz hesabına kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.Share: