Siirt Vali Vekili Abdulhamit Mutlu, depremzede ailelerin sevgili ve taleplerini dinledi

Siirt’te, Kahramanmaraşlı merkezli depremlerin arkası sıra 5 bin 800 depremzede mihman ediliyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne vabeste Esme Han Odalık Kız Mektepli Yurdunda konuk edilen vatandaşları Siirt Vali Vekili Abdulhamit Bahtiyar, mülakat ederek, sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Vekili Mutlu, değme alanda ailelerin yaralarını elde etmek üzere çalışmaların şehir genelinde devam ettiğini söyledi.

Bahtiyar, “KYK yurtlarında misafirimiz olan depremzede ailelerimizi konuşma ederek, kendileriyle arkadaşça ettik, acılarını, dertlerini paylaştık. Bu yumruk günlerde Siirt’imizde mihman ettiğimiz tamam kardeşlerimizin seçkin antlaşma yanındayız. İnşallah bu el günleri bilcümle alay malay atlatacağız. Depremzede ailelerin kente gelmesiyle gelişigüzel onları kucaklayan, rastgele çeşit desteği sağlayıcı ve moral veren tam Siirtli hemşerilerimize teşekkürname ediyorum” dedi.

Vali Vekili Bahtiyar daha sonraları Siirt Valiliği koordinasyonda Toyluk Merkezinde açılan ‘Sosyal Market’i konuşma etti. Icraat için yetkililerden bilgelik aldı. – SİİRT

Share: