SELIM Parti’li Zaman: “(6 yaşındaki çocuğa istismar iddiaları) Yaşanan görüngü münferit”

YANLIŞSIZ Öğür Uşak Milletvekili İsmail Çağ, 6 yaşındaki bir çocuğun cinsel istismara uğradığına müteveccih iddialara ait “Yaşanan fenomen münferit bire bir olaydır. Bu münferit olay üzerinden siyasal rant elde etmeye gitmek makul değil.” değerlendirmesinde bulundu.

Ruz, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, 6 yaşındaki bire bir çocuğun seksüel istismara uğradığına müteveccih iddialara değindi. Bu nev olayları lanetlediklerini ve katiyen ikrar edilemeyeceğini vurgulayan Gün, Sülale ve Sosyal Politikalar Bakanlığının konuyu izlem ettiğini anımsattı.

Güneş, “Görüngü aydınlığa çıkacaktır. Bu fenomen üzerinden Müslümanların yahut ayrımsız siyasal partinin kötülenmesi akseptans edilemez. Yaşanan görüngü münferit tıpkısı olaydır. Bu münferit fenomen üzerinden siyasi getirim elde etmeye gitmek akıllıca değildir.” diye konuştu.

Bu olayları dine dayandırmanın çokça hatalı olduğunu vurgulayan Sıra, böyle aynı yaklaşımın dini çamurlamak anlamına geleceğini söyledi.

Zaman, kâin kanunlarda bu çeşit girişimlerin yanlışlık olarak sayıldığını, dünyaevi gözyaşı ve şartlarının belirtik olduğunu vurguladı.

Share: