SELIM Parti’li Kalem Erbabı, cemevinin küşat töreninde konuştu

DÜRÜST Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Hayati Kalem, partisinin kurduğu bilcümle hükümetlerde hizmetlerin adam odaklı olduğunu belirterek, “Alevi, Sünni demedik. Kürt, Türk, Laz, Çerkez demedik. İnsan, katıksız halde herif, onun amacıyla insanı yaşat ki izzet yaşasın ifadesini müracaat olarak kullandık.” dedi.

Palandöken ilçesinde Büyükşehir Belediyesince 2800 metrekare yer üstüne düz yazı edilen, 3000 metrekare sınırlı alana sahip “Erzurum Hz. İmam Hüseyin Cemevi”nin açılışı törenle yapıldı.

Yazar, törende yaptığı konuşmada, DOĞRU Tümen hükümetleri döneminde bütün hizmetleri kayırıcı üzere yaptıklarını, eksantrik sıfatlar eklemediklerini dile getirdi.

Çıktı et kafalı bakma döneminin bittiğini tamlayan Musannif, şöyle konuştu:

“Alevi, Sünni demedik. Kürt, Türk, Laz, Çerkez demedik. İnsan, saf halde herif, onun amacıyla insanı yaşat kim çap yaşa ifadesini referans olarak kullandık. Hatalarımız, eksikliklerimiz oldu güneş sürecinde. Artık geriye dönüp bakmaya gerek yok. Hep birlikte ileriye akıllıcasına bakacağız. Sorunlarımızı tespitiyle tek bir tane çözecek, huzura kavuşacağız. Dolayısıyla adaletli fehamet, demokratik oran, türe ve özgürlükleri önemseyen yönetimler insanın neye inandığına, inandığı dini şüphesiz yürütme edeceğine banko engelleme etmez, yapacağı madde inancını ödeme edebileceği özgür ortamı hazırlamaktır. Devletin görevi budur.”

Erzurum Valisi Okay Memiş de kentteki hep cemevlerini ziyaret ederek sorunlarını dinledikleri ve ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dahi kendilerine bu yönde talimatının olduğunu tamlayan Memiş, “Biz anayasal ilkelere göre akıntı fail amme yöneticileriyiz. Sayın Reisicumhur’mızdan aldığımız buyuru üstelik bu yönde. Bizlerin herkesi kucaklaması gerektiği talimatını veriyor. Türk, Kürt, Sünni, Alevi, hangi mezhepten, hangi inançtan olursa olsun hepsinin emrinde olduğumuz bilinci ile debi ediyoruz.” dedi.

“Bir anlamaklık meclisi, tıpkısı temas meydanı, incelik ve erkanın öğretildiği tıpkısı ayrıntı yuvası adına mensur ettik”

Büyükşehir Şehremini Mehmet Hane dahi açılışı yapılan Erzurum Hz. İmam Hüseyin Cemevi’nin, Türkiye’da başka ayrımsız benzerinin olmadığını dile getirdi.

Cemevinin tıpkısı ayrıntı yuvası adına inşa edildiğini tamlayan Kademe, şunları kaydetti:

“Aynı zeki meclisi, bir irtibat meydanı, terbiye ve erkanın öğretildiği tıpkısı tafsilat yuvası olarak mensur ettik. Musahiplik ikrarının verileceği bu merbutiyet ve terbiye merkezinin hayırlara kurgu olmasını talep ediyorum. Hz. İmam Hüseyin Erzurum Cemevi’ni 2800 metrekare yer, 3000 metrekare bile vabeste alan üstüne nesir ettik. Cem salonu, konuşma salonu, eğitim bilimi sınıfları, 2 bin kitaplık tıpkı kütüphaneyi de bünyesinde barındıran cemevi, misafirhane yemekhane, gasilhane ve tuvalet üzere tamam içtimai ihtiyaçlar bile bile tasarlandı. İnşallah daha dahi burası büyüyecek.”

Konuşmaların peşi sıra Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla telekonferans sistemiyle cemevinin küşat kurdelesi kesildi.

Share: