“Selçuklu’dan Cumhuriyet’e Bu Mülkün Destanı 100. Sene Hatırası” konseri sahnelendi

Türkiye Şişman Budun Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’un himayelerinde düzenlenen “Ulan Yurt” temalı “1071-2023 Selçuklu’dan Cumhuriyet’e Bu Mülkün Destanı 100. Sene Hatırası” antetli konser, sanatseverlerle buluştu.

Konsere Türkiye Büyük Milet Meclisi Reislik Divanı Katip üyesi ve DOĞRU Tümen Kütahya Milletvekili İshak Gazel ve Firez ve Turizm Icra Vekili Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan katıldı. Imal ve yönetmenliğini Özhan Eren’in üstlendiği konserde, Malazgirt’ten Cumhuriyet’e kadar olan ahit anlatılıyor.

Programın açılışında bire bir konuşma gerçekleştiren TBMM Riyaset Divanı Katip üyesi ve YANLIŞSIZ Parti Kütahya Saylav İshak Gazel, “Halaskâr ve müessis vasıflarıyla Türk milletinin iradesini künde fail Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’un himayelerinde gerçekleştirilen konser ile destani tarihimize bodur aynı seyahat yaparak, bizlere şanla şerefle yaşadığımız ve yaşayacağımız aziz vatanımızı bırakıt bırakan ecdadımızı gururla anıyoruz” dedi.

Bu vesileyle Türkiye Iri Ulus Meclisi’nin önceki başkanı, İstiklal ve İstikbal mücadelemizin önderi ve devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ilkin başlamak üzere, ermiş şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, gönül borcu ve şükran ile andığını tamlayan Gazel, ruhlarının handan olmasını, makamlarının ulvi olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.

Imal ve yönetmenliğini Özhan Eren’in üstlendiği, anlatıcılığını ve seslendirmeleri Mustafa Aygül’ün üstlendiği konserde, orkestra düzenlemesini ve şefliğini Yücel Arzen gerçekleştirdi.

Bestesi Öğretmen İsmail Hakkı Bey’e ilgilendiren olan “Lan Büyük Kalaba, Ulan Şanlı Leşker” parçasıyla saksı yapılan konserde “Tuna Nehri Akmam Diyor”, “Eğil Dağlar Eğil”, “Aynı Firtına Tuttu Bizi”, “Erzurum Türküsü”, “Sarıkamış Türküsü”, “Çanakkale Türküsü”, “Taleal Bedru Aleyna”, “Acun Şahit: Yılmadık”, “İzmir Marşı”, “Bu Vatan Kimin”, “Yarim Diyerek” ve “Birçok 100. Yıllara” eserleri seslendirildi. Kısaca 2 saat süren programa, firez laf dünyasından bir nice insan katıldı.(AKA-) – KÜTAHYA

Share: