Seksüel hücum şüphelisinin sonuç görüntüsüne ulaşıldı

Uşak’ta cinsî atak olaylarının faili yerine aranırken polisle girdiği çatışmada ölen zanlının, sabaha karşı bile evine girdiği aynı apayrı kadına yönelik tensel cüretkâr teşebbüsünde bulunduğu ve sokakta yürürken bölgedeki güvenlik kamerasına görüntüsünün yansıdığı belirlendi.

“Çocuğun tensel istismarı” suçundan sabıkası kâin H.T’nin, “cinsel geveze”, “çapul”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “ev dokunulmazlığı ihlali” suçlarından aranırken polisle girdiği çatışmada hayatını kaybetmesine ilgilendiren bakir detaylara ulaşıldı.

H.T’nin, darülfünun öğrencilerinin bulunduğu evden şeb yarısına akıllıca ayrıldıktan sonra sabaha alın, kar maskesi ve eldiven takarak girdiği evde boydak cıvıl cıvıl K.G’yi boğazına bıçak dayayıp taciz ettiği belirlendi.

Zanlının bir usa vurma boşluğundan yararlanıp evden kaçan kadının polise başvurduğu kaydedildi. Şüphelinin görüntüsü ise kadının evinin bulunduğu sokaktaki asayiş kamerasına yansıdı.

Görüntülerde, şüphelinin elindeki eldiveni atması ve sokaktan naşir geçmesi meydan alıyor.

Üniversite öğrencilerini 18 saat hava almış

Şüphelinin benzeri apartmanın birinci katında etkili 4 üniversite öğrencisinin evine bile sabaha karşı arka balkondan girdiği öğrenildi.

Evde öğrencileri salonda toplayıp telefonlarını aldığı ve kimseye malumat vermemeleri amacıyla onları pompalı tüfekle yıldırma ettiği kaydedilen şüphelinin, bir müddet sonraları yüzündeki kar maskesini çıkardığı belirtildi.

Yaklaşık 18 saat evde kalan şüphelinin, bu tam öğrencileri markete alışverişe gönderdiği, öğrencilerin ise evde artan arkadaşlarının uymazlık göreceği korkusuyla kimseye fen veremeden eve döndükleri kaydedildi.

Öğrencilerin ayrımsız arkadaşlarının eve geleceğini öğrenen şüphelinin bu durumdan erinçsiz olduğu ve evden ayrıldığı belirtildi.

Olayın geçmişi

İl Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, 4 Açıklık Alışveriş haset akşam ezanı saatlerinde için “cinsî ofans”, “doyumluk”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “basamak dokunulmazlığı ihlali” suçlarından yakalama kararı kâin H.T’nin, Aybey Mahallesi’ndeki Merdivenli Sokak’ta olduğunu belirleme etmişti.

Burada “Tasdik ol” çağrısına yaraşmayan meşkûk, pompalı tüfekle polis güçleri ekiplerine acı açarak bulaşan yerine kaçmaya başlamıştı.

H.T, Aybey Mahallesi’ndeki İkinci Yenicami Sokak’ta çalılıkların arasına saklanarak kendisini strateji eden polis ekiplerine ızdırap etmiş, burada çıkan çatışmada vurularak hayatını kaybetmişti.

H.T’nin, 27 Eylül’üstelik kentte gerçekleştirilen tensel akın ve plaçka olayının şüphelisi olarak gözaltına alındığı ve tutuksuz yargılanmak üzere erkin bırakıldığı, alınan DNA örnekleri incelemesi sonucu şüphelinin bu olayın beraberinde 2008 yılında işlenen bambaşka aynı eşeysel hamle olayının birlikte faili olduğunun tayin edildiği ve geçen hafta, iki suçtan ekolojik ortam için yeniden yakalama kararı çıkarıldığı belirtilmişti.

Şüphelinin olaydan aynı dolaşma ilk sabaha alın üniversite öğrencilerinin bulunduğu eve kar maskesi ve pompalı tüfekle girdiği, burada öğrencileri tehdit ederek tün yarısına kadar kaldığı ve bilahare buradan uzaklaştığı tespit edilmişti.

Share: