Şehit kabirlerinin başına Türk bayrağı dikti, Bartın’daki eroin şehitlerini üstelik unutmadı

Şehit kabirlerinin başına Türk bayrağı dikti, Bartın’daki maden şehitlerini dahi unutmadı

KONYA – Konya’nın Beyşehir ilçesinde martir kabirlerinin başına Türk bayrağı çaltı Mürtefi Sevindik, Bartın’daki maden ocağı şehitleri anısına üstelik kaymakamlık merkezine bayrak astı.

Beyşehir’da fotoğrafçılık yapan Ali Sevindik, elde ettiği kazancın benzeri bölümünü martir kabirlerinin yanına diktiği öncü direkleri için harcıyor. Sonuç 1 sene içerisinde Beyşehir’üstelik gönder olmayan 22 martir mezarını musahabe yazar direk dikerek Türk bayrağını dalgalandıran Ulu Sevindik, Bartın’daki beyaz zehir kazasında şehit sakıt madencilerin anısına birlikte kaza merkezinin yeryüzü hakim noktasında vadi düzlük durum tepesine amut dikerek Türk bayrağını dalgalandırdı. Sevindik, direğin yanına “Bu gönder Bartın’daki maden şehitleri anısını dikilmiştir” yazılmış ayrımsız tabela yerleştirdi.

Ali Sevindik, kendisinin birlikte herhangi bir Türk evladı gibi çırılçıplak öncü ve vatan sevdalısı tıpkısı taze olduğunu belirterek, “Beyşehir’in Sadıkhacı Mahallesi’nde kabri kâin martir uzman çavuş Kortej Kom komutanımızın oyuntu ziyaretine gitmiştim. Orada mezarı başında gönder olmadığını gördüm. Sordum oradaki arkadaşlara olmadığını söylediler. O zaman niyetlendim, ‘ben dikeyim’ dedim. Benzeri yerleşme merkezinde aynı de İstiklal Savaşı gazimiz süvari onbaşı Ali Atar’ın mezarını üstelik mülakat ettim. Onun da kabri başında bayrak direği bulunmuyordu. Meğer İzmir’da hükümet konağında Yunan bayrağını indirip gösterişli ay vazıh Türk bayrağımızı çaltı alp gazimiz ve kahramanımızdı. Onun kabri üzere da amut dikmeye niyetlenmiştim” dedi.

Şehit uzatmalı çavuş ve İstiklal Savaşı gazisi süvari onbaşının kabirlerinin başına bayrak direği dikmesinin ardından bu çalışmalarına devam ettiğini tamlayan Sevindik, bugüne kadar Beyşehir’de bayrak direği sıfır 22 martir mezarında rekiz dikimi yaptıklarını söyledi. Sevindik, akıbet olarak Bartın’üstelik meydana mevrut eroin kazasında martir olan eroin işçilerini dahi unutamadığını belirterek, onların anısını yaşatabilmek üzere Beyşehir’in merkezinde da bir gönder dikerek üstünde astıkları Türk bayrağını dalgalandırdıklarını söyledi.

Beytepe Mahallesi Muhtarı Arif Zedef dahi, şehit mezarlarında 22 bayrak direği çaltı sembol sevdalısı Mürtefi Sevindik’ten Bartın şehitleri anısına de Beytepe Mahallesi’ne ayrımsız bayrak direği ağaç teklifi gelmesi üzerine, kendisinin dahi memnuniyetle bu konuda bindi ve ulama sağlayacağını dile getirdi.

Bayrak sevdalısı oğlunun rastgele mesaisinde birlikte olan baba Hakkı Sevindik bile, şehit kabirlerinin başına hep birlikte fidan diktiklerini belirterek, “Ben de bundan gururluyum yani. Zira, Türk bayrağı canımızdır” ifadelerine saha verdi.

Yeğeni ortaokul öğrencisi Beytullah Akpınar da, simge dikiminde dayısına kendisinin üstelik müzaheret etmesinden kıran çokça bahtiyar olduğunu sözlerine ekledi.

Share: