Şeflere uyum eğitimi

Kütahya Orman Nahiye Müdürlüğüne merbut işletme müdürlüklerinde kullanılmamış görevlerine başlayan Orman İşletme Şefleri’ne Ilıca Yetişek Merkezi’nde intibak eğitimi verildi.

Orman İdaresi ve Planlama, İşletme ve Pazarlama, Silvikültür, Ağaçlandırma ve Etüd Proje, Orman Zararlıları ile Savaş, Makine İkmal, İzin İrtifak, Ekosistem Hizmetleri, Orman-Karye İlişkileri, Mali İşler, Bilgelik Sistemleri, Personel ve Hususiyet Müşavirliği konularında ilgilendiren Büro Müdürleri marifetiyle İşletme Şeflerine eğitimler verildi.

Mesleğe dair yekpare konulara alışma amaçlı yapılan ve 2 periyot süren eğitimlerde, ileride yaşanabilecek durumlar karşısında yapılacaklar üzerine bilgiler verildi, sorular yanıtlandı.

İntibak Eğitiminde İşletme Şefleri ile benzeri araya gelen Bölge Müdürü Birol Dündar; haddinden fazla özel ve kutsal bir çığır olan Ormancılığın, sizin üzere gençlere teyit edilecek olması bizleri gururlandırıyor diyerek başladığı konuşmasında; ormanı, çevreyi, doğayı seven ve esirgeyici benzeri zamanda iz namına ta bunu seçen erat olarak, en iyisini, yer güzelini yaparak, mesleğinizi genişlik mebzul şekilde piyes edeceğinize inanıyorum dedi. Eğitimlerin yarayışlı olduğuna inandığını belirten Toprak Müdürü Dündar, tüm İşletme Şeflerine sükse ve kolaylıklar diledi.

İntibak Eğitimlerine; Toprak Müdürü Birol Dündar, Mıntıka Müdür Yardımcısı Halil Karademir, Şube Müdürleri ve İşletme Şefleri katıldı. – KÜTAHYA

Share: