“Saygınlık Meselesi” filminde Mahsun Kırmızıgül’ü oynayan Mahmut Kırmızıgül’ün babasına olan benzerliği ruzname oldu

Prestij Meselesi filminde babası Mahsun Kırmızıgül’e hanay verecek olan Mahmut Kırmızıgül’ün filmden geçmiş görüntüleri yayınlandı. Kırmızıgül’ün babasına ikizi kadar benzemesi toplumsal medyaya ıstampa vurdu.

6 AYDIR ROLÜNE ÇALIŞIYOR

16 sene geçmiş Bodrum’de bıraktığı sahnelere idraksiz dönen Mahsun Kırmızıgül imdi beyaz perde ile müziği tıpkısı arada yürütüyor. Yönetmenliğini yaptığı filmde kendisini canlandıracak insan ise oğlu Mahmut Kırmızıgül’ün 6 aydır düzencilik dersi aldığı ve rolü amacıyla 8 kilogram verdiği rapor edildi. Babasının mimiklerine bile çokça etkin Kırmızıgül’ün filmden kareleri büyük demet gördü.

Mahmut Kırmızıgül

PRESTİJ MESELESİ FİLMİ

Çalgı yapımcısı Hilmi Topaloğlu’nun Anadolu’nun ciharıyek yanından bulduğu yetenekli canlı müzisyenleri keşfetmesini bahis edinen ve senaryosunu Kırmızıgül’ün kaleme aldığı “Saygınlık Meselesi” adlı filmin çekimleri ati hafta başlayacak.

FİLMİN KADROSU HEYECANLANDIRDI

Yapımcılığını Boyut Film hesabına Meram Tokat’ın yaptığı filmin yönetmen koltuğunda birlikte Kırmızıgül oturuyor. Prestij Çalgı ailesinin doğuşu ve yükselişini ele düzlük filmde, bire bir zamanda 1990’lardan bugüne Özcan Deniz, Haluk Levent ve Mahsun Kırmızıgül’ün da aralarında bulunduğu sanatçıların mesleklerine olan tutkuları ve sahn mücadeleleri anlatılacak.

3 ŞUBAT 2023’TE VİZYONA GİRECEK

Türkiye’nin yanında ayrımlı ülkelerde dahi gösterilmesi planlanan yapımın, 3 Şubat’ta vizyona girmesi hedefleniyor.

Mahmut Kırmızıgül
Mahmut KırmızıgülShare: