Şanlıurfa’dan Suriye’ye 7 tır insanı yardım malzemesi gönderildi

Şanlıurfa’dan Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak için hazırlanan 7 tır insani yardım malzemesi yola daha çok.

İHH İnsani Müzaheret Vakfı Şanlıurfa Şubesi öncülüğünde, “İyilik Sevimsiz Geçirmez” sloganıyla başlatılan kış yardım kampanyası kapsamında hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan, giysi, battaniye, ayakkabı, kömür, soba, oyuncak, kırtasiye ve azık malzemesi haiz tırlar, 11 Nisan Stadyumu’nun park alanındaki törenle Suriye’ye uğurlandı.

Vali Salih Ayhan, törende, İslam inancı gereği mazlum ve mağdura arkalama etmenin bir görev olduğunu belirtti.

Şanlıurfa’nın mültecilere aile sahipliği fail illerin başında geldiğini hatırlatan Ayhan, “Hamdolsun gelişigüzel hayat kültürünü inancımızın gereği yaşatmaktayız. Bizler yüzbinlerce kardeşimizi burada ağırlıyoruz. Huzurlu bir şekilde hem de içtimai ahenk programlarıyla bütünleşmiş yerine yaşamlarını sürdürmekteler. Sorumlu olduğum Barış Pınarı Bölgesi’nde sosyal hayat rahat bir şekilde bitmeme ediyor çokça şükür. Bindi olan ve yardımlarda emeği geçenlere teşekkürname ediyorum.” diye konuştu.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat da mağdurlara ve mazlumlara topluluk sâdır ayrımsız devletin evladı olduğu için çokça bahtiyar olduğunu anlatım etti.

İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Yazıhane Başkanı Behçet Atilla ise “Kampanyamız bitmeme ediyor. Beklentimiz bu kış müzaheret kampanyamıza destekler devam etsin. Buradan dünyanın seçkin yerindeki cümle mazlumların yanı sıra olduğumuzu ve asla yalnız bırakmayacağımızı benzeri posta elan haykırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: