Samsun esenlik haberleri | 5. Uluslararası 15. Ulusal Afiyet ve Sayrılarevi İdaresi Kongresi Samsun’da başladı

5. Arsıulusal 15. Millî Esenlik ve Şifahane İdaresi Kongresi Samsun’üstelik başladı

SAMSUN Esenlik yönetimi alanında ilmî çalışma kongresi olan “5. Arsıulusal 15. Ulusal Keyif ve Sayrılarevi İdaresi Kongresi” Ondokuz Mayıs Üniversitesi eş sahipliğinde başladı.

Temas yıl eğlenceli namına farklı üniversitelerin ev sahipliğinde gerçekleşen Ulusal Afiyet ve Hastane İdaresi Kongresi’ne bu yıl OMÜ sülale sahipliği yapıyor. Dünyada ve Türkiye’bile ortaya çıkan gelişmeleri ve sorunları ilmî ayrımsız bakış açısıyla ele ahzetmek, görmek ve hal önerileri getirebilmek için düzenlenen kongrede; sağlık hizmetleri yönetimi, esenlik bilgi teknolojileri, sağlık kurumlarında örgütsel davranış, esenlik kurumlarında halkla ilişkiler, keyif kurumlarında stratejik dalavere, keyif kurumlarında mali Hile, sağlık kurumlarında üretim ve işler yönetimi, ince dönemli bakım hizmetleri, keyif hizmetlerinde etik bilimi, keyif sektöründe girişimcilik ve yenilikçilik, keyif iletişimi, esenlik sosyolojisi, keyif turizmi, akse zamanlarında sağlık yönetimi, idare bilimleri, esenlik hukuku, usçu tılsım kullanımı, esenlik yönetiminde kantitatif teknikler, afiyet personeli göçünün esenlik hizmetlerine yansıması, entegre keyif hizmetleri, one health (bir tane esenlik), esenlik ekosistemi, açıktan keyif hizmetleri, esenlik hizmetlerinde istihdam, uygulayım bilimi ve esenlik hizmetleri, pandemi sonrası keyif hizmetleri, döngüsel tutum, akademik süreçlerde ilmî etik, hastane mimarisi, keyif hizmetlerinde dijital pazarlama, afiyet hizmetlerinde lojistik ve tedbir zinciri, sağlıkta yol, şifahane enfeksiyonları, sağlık ekonomisi konuları ele alınacak.

“Heves ettiğimiz molekül Samsun’la dayalı tıpkı ayar ortaya koymak”

Atatürk Kurultay ve Kültür Merkezi’nde planlı kongrenin açılışında konuşan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Çetince Ünal, “Tığ üniversitede kim hep imkanları, üniversitenin öğrencisi olan antrparantez bu şehirde var olan bütün öğrencilerin istifadesine sunacağız. Bire Bir arama merkezi kuruldu, gücük benzeri müddet zarfında bitecek. Şu anda yaptığımız molekül laboratuvarların tamamını ayrımsız koordinasyona bağımlı tutmaktır. Bu terbiye yılı içerisinde 3 değişik kongre düzenlenecek. Şu anda çalışmaları devam ediyor. Rağbet ettiğimiz husus Samsun’la ilişkin tıpkı ayar gidermek. Bunun altında misyon namına belirlediğimiz şey, Samsun’un TEKNOFEST kadar tecrübelerini kullanmak. Bu yetişek yılı içerisinde 3 farklı kongre düzenlenecek. Şu anda çalışmaları bitmeme ediyor. OMÜ nasıp ve yükselme kriterlerini değiştirdi. Bunun içerisinde yüzdelik 30’dan yüzde 200’e kadar oluşan ayrımsız ayrımlaşma oluştu. Bunların içerisinde temas mezunu proje irca etmek zorunda olan bire bir döneme girdik. Şu anki oryantasyonlarda biz bunu yıldızlı söylüyoruz. Yani proje barı eğitimi, şehadetname alması gerekiyor. Bunu da çalışarak bu toplumda uygulaması gerekiyor. 2023 yılı içerisinde OMÜ’yü benzeri araştırma üniversitesi kendisine koparmak, kendi bölgesinin ekonomisine, ticaretine aracısız ulama sağlayıcı tıpkı bilime dönüşmesidir. O nedenle bu kongreye dönerek bu kurultay hem zamansal namına hem dahi ana konu yerine haddinden fazla değerlidir. Bu mağaza beyinli mağaza namına geçiyor. Katılımcının salona gelmesi gerekmiyor, eğer link ulaştıysa salona aracısız katılabiliyor” dedi.

“Yer büyük ve nitelikli yönlerimizden biride keyif sektörüdür”

Akabinde konuşmasını gerçekleştiren Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Görgüsüz ise “Bu yaptığımız programlar tafsilatlı aynı süreç ve say gerektirmektedir. Bu emekte apotr olan hocalarımıza üstelik müteşekkiriz. Esenlik bizim genişlik oylumlu sektörlerimizdendir. Sağlıkta teknolojilerimiz olmazsa olamaz bire bir şekilde ilerlemeye bitmeme edecektir. Hastanelerimiz ve esenlik sistemimiz canlı tıpkı uzviyet sayılır. Çalışanlarımızın karşısındaki kişi üzere empati yapması, ruh halini anlaması, tutkun ve rahatsız yakınlarının da doktorları ve çalışanları bereketli bire bir şekilde anlaması cesim tıpkısı etkenimizdir. Paçarız zihin olmadığı zaman serencam zamanlarda da görüyoruz sağlıkta hız üzere tek istemediğimiz davranışlar görmekteyiz. Samsun tarımda ve özge sektörlerde dahi çokça büyük tıpkısı şehrimizdir fakat genişlik kebir ve kaliteli yönlerimizden biride esenlik sektörüdür. Değeri çokça bilinmeyen, mevrut misafirlerimizin bilahare ayırt ettikleri büyüklükte ayrımsız sektöre sahibiz. Ayrıca hemen OMÜ değil, 17 heybet hastanemiz, 8 ayrımlı özel hastanelerimiz, 2 farklı üniversite hastanelerimiz ile sektöre burada yan veriyoruz. Tığ sağlık alanında toprak ili sayılırız ve tahminî 6-7 ilimiz esenlik alanında ağız ağıza Samsun’a, özellikle OMÜ’ye gelmekteler. Tokat, Sivas, Giresun, Sinop, Amasya, Trabzon ve mekân illerimiz bizlere tutkun nakili yapmaktalar. Zira sağlıkta yüksek olduğumuz nazik alanlar var. Vakit Kaybetmeden belde illerimiz değil, güçlükle dışından da pestil nakillerimiz bizlere gelmekteler. Esenlik sektöründe sizlerin da yardımıyla çok mebzul tıpkısı noktadayız” diye niteleyerek konuştu.

Açılış konuşmalarının arkası sıra saz dinletisi yapıldı.

Share: