Saftirik spor kulüplerinden ‘küfürsüz’ maç isteği

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi Tunçbilek Beldesi’nde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lehçe Saftirik Ligi (BAL) ve sair müptedi spor kulüpleri, kontak ve el birliği için biraraya geldi.

Tavşanlı’birlikte Amatör Spor Kulüpleri başkan ve temsilcileri TKİ Tavşanlı Linyitspor’un misafiri adına Tunçbilek’te aynı araya geldi.

Tunçbilek’te gerçekleştirilen toplantıya Şehremini Mustafa Güler, İlçe Güven Müdürü Ahmet Selek, Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Furkan Dinçer, Kütahya ASKF Başkanı Erek Cengiz, kulüp başbuğ ve yöneticileri katıldı. Programda; kulüpler arası bağlantı ve beraberlik ile tribünlere kadınların birlikte deste göstermesine öncül olmak düşüncesi ön plana çıktı.

Şehremini Mustafa Güler burada yaptığı konuşmada, toy spor kulüplerinin bu şekilde ayrımsız araya gelmelerinden çevre nazik sevinme duyduklarını söyleyerek, “Spor kulüplerimizin ve sporcularımızın daima yanındayız” mesajı verdi. İlçedeki tamlık kulüplerin birbirine kenetlenme girişimini sonuna kadar desteklediklerini vurgulayan Başkan Güler, “Tribünlerimizde kadınlar üstelik yerlerini almalı. Başta sövme tevessül etmek üzere damarlı kül davranışların yaşanmamasını diliyoruz. Kadınlarımız da maçlara gelmeli ve ilçemizdeki canlı saftirik sporcularımızı hep birlikte desteklemeliyiz” diye konuştu.

Komutan Güler, çolpa spor kulüplerinin başkanlarına birlikte seslenerek, “Kulüplerimizde öncelik namına kişi bölgemizdeki zinde sporculara saha vermeliyiz” ifadesini kullandı.

İlçe Itimat Müdürü Ahmet Selek üstelik oynanacak önceki maçlara eşiyle beraber katılma kararı aldığını duyurarak, eş taraftar sayısının artırılması ve kalay kadar kontra davranışlara cebin durulmasını desteklediğini vurguladı.

Toplantının böylece ilişki ve beraberlik yerine yapılan bu programlara devam edilmesi kararlaştırıldı. – KÜTAHYA

Share: