Rıdvan Dilmen’in deli dolu yayında dediklerini duyan Fenerbahçe taraftarı televizyonu kapadı

Süper Lig’in 13. haftasında Galatasaray, sahasında Beşiktaş’ı 2-1 aşınmış etti. Derbiyi TV8.5 ekranlarında değerlendiren Rıdvan Dilmen’in sözleri Fenerbahçe taraftarını kızdırdı

“NOKTA FARKLARI FAZILETLI DİYEMEYİZ”

Rıdvan Dilmen yaptığı değerlendirmede, “Galatasaray’ın sezon başında son dakikalarda kazandığı maçlar. Lige aleniyet verildiğinde Fenerbahçe evinde 8 karşılaşma oynamış olacak, Galatasaray 5. O yüzden bu nokta farkları faziletli diyemeyiz.” ifadelerini kullandı.

DİLMEN’E TEPKİ GÖSTERDİLER

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki nokta farkının birkaç olduğunu savunan Dilmen’e Fenerbahçe taraftarı aksülamel gösterdi.

Rıdvan Dilmen’in yorumları şöyle:

“RÜYA MERAŞ HİÇ HAZIR DEĞİL”

” Şenol Gün, ikinci yarıda Galatasaray’ın oyununa yardım sağladı taktik yerine. Ancak Galatasaray fakül kaybetse oldukça efsus olurdu. Beşiktaş’ta Masuaku’nun olmaması bütün dengeleri ast arka etti. Umut Meraş on paralık amade benzeri kaynak vermedi.

“YUKARI SIRALARDAN KOPMADI”

Şenol Devir’in 2-1’den sonraları çok riziko aldığını düşünüyorum. Maç 5-1’e gidebilirdi. Icardi, bu işleri yapabilirse hikmet açığını kapatacaktır, çevrimli işi gol vuruşları yaptı siftinlik. Keza Mertens da öyle, resital yaptı ikinci yarıda… Icardi ve Mertens’in birlikte Rashica’nın dahi formayı aldığını söyleyebiliriz bundan sonra. Galatasaray o kadar mütehammil benzeri fikstürden geçti kim maharet direktör kovdurur bu maçlar. Ona rağmen fevk sıralardan kopmadı.

“GALATASARAY İÇİN KIRILMA MAÇIYDI”

Galatasaray, 1 maç eksiği ile Beşiktaş’ın önüne geçti. Inkisar maçıydı Galatasaray üzere. O yüzden zaman alınan sonucun yanı sıra gösterilen performansın üstelik haddinden fazla değerli olduğunu düşünüyorum. Tayyip Talha naif aynı stoper elan. 50 bin kişinin uğrunda, karşısında da Mauro Icardi gibi aynı kader varken az buçuk kemiksiz vermesi normal. Düş Meraş yerine bile sol bekte Tayfur Bingöl başlayabilirdi.

“FENERBAHÇE’NİN ELİ BAYINDIR”

Rakibinizde Kerem, Mertens, Rashica, Icardi kabilinden oyuncular sahadayken hem Çarpışma hem Weghorst hem dahi Muleka’yı oyunda tutmak bence az buçuk fazla riskli bire bir hareketti. Bu oyuncuların kâffesi doğrudan olarak santrfor. Tıpkısı üstelik yanlarında Redmond var. Oyunun sonlarında 2-2’yi bulma şansı geldi ama Galatasaray maçı sonuna kadar doğruluk etti. Beşiktaş, Josef birlikte Souza ukubet yedikten bilahare oyuncuyu kafasız kazanamadı. Beşiktaş’ın evcil kalitesi zayıf, Galatasaray’ın yeterli değil. Fenerbahçe’nin geniş kadrosu yardımıyla eli rahat bu konuda. Keza Başakşehir’birlikte açık kadroya sahip.”

Share: