Reisicumhur Erdoğan, Hacı Bektaş-ı Veli Hars ve Sosyal Tesanüt Merkezi anne atma törenine etkin yayınla katıldı

Reisicumhur Erdoğan, Hacı Bektaş-ı Veli Hars ve Sosyal Tesanüt Merkezi asıl atma törenine hareketli yayınla katıldı

Bilecik Valisi Dr Kemal Kızılkaya: “Mütehammil haddinden fazla kültürün angajman ve beraberlik içerisinde bire bir arada yaşadığımız bu topraklarda bildirme büyük zenginliğimiz tek lacerem ehil olduğumuz irtibat ve beraberliğimizdir”

BİLECİK Bilecik’te Hacı Bektaş-ı Ege Firez ve Sosyal Tesanüt Merkezi asıl atma töreni yapıldı. Törene Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, çalışkan yayınla katıldı.

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Hapishane Mahallesi’nde 604 metrekare alanda yapılacak olan 2 eğik Hacı Bektaş-ı Iye Hars ve Içtimai El Birliği Merkezi temelleri zaman atılırken, binanın 6 kamer içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Törende danışma özne Toplum Örgütü Başkanı Uca Erdoğan, Kuruluşun ve kurtuluşun şehri Bileciğimizin, endüstri ve ekin şehri Bozüyük’te Hacı Bektaş-ı Iye kültürünü sürmek ve neşelendirmek namına yapacağımız bu evire çevire binada Bozüyük’ümüze hayırlı hayırlı olmasını diliyorum. Eş canlar tıpkı olalım kurnaz olalım canlı olalım” dedi.

” Stabil çok kültürün irtibat ve el birliği içerisinde tıpkısı arada yaşadığımız bu topraklarda genişlik şişman zenginliğimiz hiç lacerem ehil olduğumuz bağlanak ve beraberliğimizdir”

Meşveret yapmak için kürsüye mevrut Bilecik Valisi Dr Eksiksizlik Kızılkaya ise, “Hacı Bektaş-ı Ege’nin adını ilimizde ve ilçemizde yaşatacak olan bu toplama evi ve kültür merkezimizin temelini burada dualarla birlikte ve bu uz bire bir günde atacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mukavim çokça kültürün bağlantı ve muadele içerisinde bire bir arada yaşadığımız bu topraklarda bildirme balaban zenginliğimiz on paralık nasıl topluluk olduğumuz ilişki ve beraberliğimizdir. Hacı Bektaş-ı Ege’nin sevgiyi, saygıyı ve hoşgörü üzerinde müesses olan öğretileri, bizlere daima posta kılık olmalı ve beraberliğimizi güçlendirmelidir. Memleketimizde kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü olacağı Çokluk Evi ve Kültür Merkezimizin Bilecik’imize hayırlar getirmesine diliyorum. Burada gerçekleştirilecek olan ibadetlerin duaların akseptans görmesini büyük cenabı Allah’tan yakarma ediyorum. Kıvrak uğurlu olsun” dedi. Törende, ekrandan çalışkan verildiği Cem Evleri’nin temel atma ve toplu açılış töreninde Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın kurdele kesmesiyle alay malay Bozüyük’te protokol temel butonuna bastılar.

Temel atma törenine Bilecik Valisi Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, Bozüyük Kaymakamı Gaybubet Öztürk, Bozüyük Belediye Reisi Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, gelgel müdürleri sivil topluluk yapı temsilcileri ve haddinden fazla sayıda vatandaş katıldı.

Share: