Reisicumhur Erdoğan, DOĞRU Öğür Samsun Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısında konuştu: (1)

Cumhurbaşkanı ve YANLIŞSIZ Tümen Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye amacıyla sahne kuran ve bu hayallerinin peşinde koşan bilcümle gençlerimiz ülkemizi her alanda şampiyonlar ligine taşıyor. Türkiye, ayağına vurulan zincirleri kırdıkça, üstüne cebren giydirilen lento gömleklerini parçaladıkça, toptan ölçekte bizatihi söz ettiriyor.” dedi.

Erdoğan, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda DÜRÜST Öğür Samsun Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısında konuştu.

Dünya ve olimpiyat şampiyonu Mustafa Dağıstanlı’nın ismini haiz salondan Samsun’un tekmil ilçelerine, mahallelerine, hanelerine muhabbetlerini gönderdiğini belirten Erdoğan, şehre gelişinden itibaren kendilerini bilcümle olduğu kadar halisane bağrına basan Samsunlulara teşekkürname etti.

“Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı daim eylesin.” diyen Erdoğan, Samsun’a en üst iki yıl evvel partisinin el kongresi ve Samsun-Sivas Demiryolu Iyileştirme Projesi’nin açım töreni amacıyla geldiklerini anlattı. Araya salgının girmesiyle ortaya sâdır bu hasretin peşi sıra gene milli mücadelenin şehri Samsun’birlikte olduklarını dile getiren Erdoğan, zaman teşkilatlarının vefakar, fedakar, gayretli neferleriyle yeniden ayrımsız arada bulunmanın mutluluğu ortamında olduğunu kaydetti.

YANLIŞSIZ Fırka Samsun İl Başkanlığına bu telaki üzere teşekkürname eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sevdaları salonlara sığmayan siz sevgili arkadaşlarımın değme birine arz kalbi teşekkürlerimi iletiyorum. Genişletilmiş İl Enformasyon Meclisi Toplantımızın şehrimiz, partimiz ve teşkilatımız için hayırlara anahtar olmasını diliyorum. Samsun’birlikte, kuruluşundan bugüne kadar partimizde fariza yapmış, davamıza çiğin vermiş mecmu kardeşlerime teşekkür ediyor, sıkıntılı-ı bekaya uğurladığımız defa arkadaşlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum. Rabbim hepsinden razı olsun.

Onlar geride oldukça emsal aynı miras bıraktılar. Onlar arkalarında yıllarca hayırla garip edilecek asar bıraktılar. Onlar ayrımsız beşaret gibi yüreğimizde taşıyacağımız emanetler bıraktılar. Onlar milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesine adlarını zer harflerle yazdırdılar. AK Partili kadrolar kendisine davamızın öncülerinin emanetine erbap çıkmayı görevimiz addediyoruz. Uğrunda düzentileme verdikleri hizmet bayrağını seçme aktarılma az buçuk elan yüceltmek, rastgele dolaşma biraz daha yükseğe koymak amacıyla çaba gösteriyoruz.”

“21 yılın birikimiyle, 21 yılın tecrübesiyle ülkemize ve milletimize bakım ediyoruz”

Erdoğan, Türkiye’ye henüz fazla envestisman kazandırarak ülkeyi değme gün az buçuk henüz büyüterek, güçlendirerek kendilerine mahsus güvene müstahak olmaya çalıştıklarını belirtti.

Pazartesi günü Afyonkarahisar ve Kütahya’da olduğunu anımsatan Erdoğan, “Balaban Taarruz’un 100. yıl dönümünde hem zaferimizi kutladık hem üstelik bu şehirlerimize kazandırdığımız eserlerin şişman küşat törenini yaptık. 30 Ağustos Yengi Bayramımızı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde milletin evinde bile manasına yakışır şekilde kutladık. Perşembe günü gözleri ışıl ışıl 20 bin öğretmenimizin atamalarını yaparak ülkemizin ciharıyek yanındaki fariza yerlerine uğurladık.” diye konuştu.

Pazartesi günü evvel, inşasını tamamladıkları emniyet yurtların toplu açılışını yapacaklarını ardından da bakanlar kurulu toplantısını gerçekleştireceklerini nâkil Erdoğan, salı haset dahi üç günce resmi bire bir mülakat üzere Bosna-Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan’a gideceğini kaydetti.

Erdoğan, “21 yılın birikimiyle, 21 yılın tecrübesiyle amma önce günkü aşkla, geçmiş günkü sevdayla ülkemize ve milletimize bakım ediyoruz.” dedi.

“Türkiye’nin girişimcilik ruhu bu yıl Samsun’bile taayyün etti”

Toptan ölçekte yaşanan sıkıntılara karşın Türkiye’yi 2023 hedefleriyle kucaklaştırmak, 2053 vizyonuyla buluşturmak için var güçleriyle çalıştıklarını vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

“Bugün Samsun’üstelik, buraya gelmeden evvel kıvanç verici tıpkı programa katılma ettik. Ülkemizin sunu şişman uygulayım bilimi şöleni TEKNOFEST’e bu yıl Samsun familya sahipliği yapıyor. Türkiye’nin girişimcilik ruhu bu sene Samsun’üstelik taayyün etti. Gençlerimizin TEKNOFEST sevincine eş olduk. Akıncı’dan Atak’a, Hürkuş’tan Kızılelma’ya, Anka’ya büyüklüğünde Türkiye’nin doğacak uygulayım bilimi ürünlerinde, onlara dair defans sanayinde nerelere geldiğini rüyet imkanı bulduk. Gençlerimize vesile verildiğinde, önlerindeki engeller kaldırıldığında neleri başarabildiğine bizzat şahitlik ettik. Emretmek kim önlerine takozlar konmazsa, hani tıpkısı zamanların CHP’sinin bereketli eli nimetli takozlar koyduğu dönemler vardı evet, aha bu takozlar ortadan kalkınca bu ulus nelere erkli bunu gösterdik. TEKNOFEST’i görüp da ülkemiz ve istikbalimiz yerine gururlanmamak elde değil. Milli teknoloji hamlemizin çok güdük sürede ulaştığı seviyeyi görüp bile geleceğimiz amacıyla ümitvar olmamak kabil değil.”

“Durarak yatarak olmuyor Mösyö Eksiksizlik”

İktidara geldiklerinde yerli ve millilik oranının yüzdelik 20 olduğunu dile getiren Erdoğan, zaman ise bu oranın yüzdelik 80 olduğunun altını çizdi.

Erdoğan, “Nereden nereye? Bu, durarak yatarak olmuyor Bay Kemal, çalışarak oluyor. Amma sağlıklı olsun TEKNOFEST’e ayrımsız turistik yolculuk yapmış. Orada da buggy ile kendisini dolaştırmışlar. İnşallah sabah yeli almıştır.” ifadesini kullandı.

Bu milletin ayrımsız benzeri yüzyıl geçmiş verdiği milli mücadelede olduğu gibi son merhale kısıtlanmış imkanlarla basit kullanılmamış ve balaban aynı klan yazdığını, TEKNOFEST’in üstelik bu hakikati hatırlattığını tamlayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Hangi diyor saz şairi, ‘Bir zamanlar tığ dahi budun hem bittabi milletmişiz. Gelmişiz dünyaya ulus, milliyet nedir öğretmişiz.’ Bu kavim hakeza tıpkı ulus. Türkiye için manzara kuran ve bu hayallerinin peşinde koşan tüm gençlerimiz ülkemizi rastgele alanda şampiyonlar ligine taşıyor. Türkiye, ayağına vurulan zincirleri kırdıkça, üzerine cebren giydirilen esaret gömleklerini parçaladıkça, küresel ölçekte kendiliğinden meze ettiriyor. Senelerce insanımızı birbirine kırdırarak, ülkemizin geleceğini çalanlara, evlatlarımızı sinsi hesaplara maşa etmeye müteharrik provokatörlere, gençlerimizi gider malzemesi namına gören yıldırı örgütlerine, sabah akşam karamsarlık aşılayan uğursuzluk tellallarına, hasılı tamam ikbalini milletin felaketine bağlamış kifayetsizlere rağmen ülkemiz ayrımsız istikrar ve cüret abidesi yerine kül dünyada göz dolduruyor.”

Şu anda BAYKAR’ın bundan sonra ürünlerini yetiştiremediğini, 2-3 sene sonrasına bölüm verdiğini dile getiren Erdoğan, “Hepimizi gururlandıran bu başarılardan senelerce ülkemizi teknoloji çöplüğü haline getirenlerin haddinden fazla ağır sıklet illet duyduğunu biliyoruz. Milli ve evcil istihsal hamlelerimizin Türkiye’yi çabucak alışveriş kendisine görenleri erinçsiz ettiğini biliyoruz. Terörle mücadelemizi öz silahlarımızla yürütebilmemizin bölen örgüt yandaşlarını rahatsız ettiğini biliyoruz. Bu devlet toplu enjeksiyon üretemiyordu. Artık hepsinin yer güzelini yapar arkaç geldik.”

(Sürecek)Share: