Polis Güçleri ve engelliler birlikte, engelli park yerlerini çizdi

Tunceli’birlikte mânialı fertler, polis güçleri ekipleriyle birlikte şehir merkezinde sakat açacak otopark yerlerinin çizimi gerçekleştirildi.

Tunceli Emniyet Müdürlüğü Gidiş Geliş Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ile Bedenî Engellileri Terviç Derneği üyeleri tarafından forma Moğultay Mahallesi’nde sakat araçların otopark edeceği alanları belirlenerek çizimlerini gerçekleştirdi. Uygulamanın özellikle Atatürk Mahallesi olmak için kentin farklı mahallelerinde üstelik devam edeceği belirtildi.

Bedenî Engellileri Destekleme Derneği Tunceli Şube Başkanı Mualla Arslan, “Ilkin valimiz Mehmet Uca Özkan tevessül etmek üzere ilişik gelgel amirleri taleplerimizin çözümü noktasında korkulu ceht harcıyor. en son ilimiz gestalt Moğultay Mahallesi’nde gidiş geliş ekipleri ile birlikte özürlü komütatör park yerlerinin çizimini gerçekleştirdik. Sakat otopark yerlerinin ayrıksı mahallelerde de tespiti için mesai yürütülüyor” dedi.

Dernek olarak trafik ışıklarında ünlü sisteme geçilmesi ve aynı uygulamanın ATM’ler amacıyla birlikte yapılması üzerine talepte bulunduklarını nâkil Arslan, “Bunların ilkin valimizin destekleriyle bildirme bodur sürede hayata geçirileceğine inanıyorum” diye niteleyerek konuştu. – TUNCELİ

Share: