Polatlı’da gerekseme sahibi 500 öğrenciye kırtasiye yardımı

Polatlı Ticaret Borsası (PTB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteğiyle ilçede eğitim gören 500 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.

İlçedeki evvel, ölçülü ve lise atılmak amacıyla 31 okulda öğrenim gören gerekseme sahibi 500 öğrenciye ekol çantası, kalemlik, silgi, tür ile yollu, damalı, foto defterlerinden oluşan mecmu 125 bin liralık arkalama yapıldı.

Kırtasiye yardımları, Polatlı Tecim Borsası toplumsal tesislerinde yapılan törenle gerekseme sahibi öğrencilere ulaştırılmak amacıyla meslek müdürlerine teslim edildi.

PTB Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Toplu, yardımların 100 bin lirasının TOBB, 25 bin lirasının PTB marifetiyle karşılandığını belirterek, “Eğitime yardımı görev biliyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza tıpkı nebze müzaheret sağlayabilmişsek hangi mutlu bize.” dedi.

Polatlı İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü İmralı Kaloç ise TOBB ve PTB’nin herhangi bir sene ruba yardımında bulunduğunu, talepleri üzerine bu sene kırtasiye yardımı yapıldığını rapor ederek değme iki kuruma da teşekkür etti.

Share: