PKK’dan kaçan teşkilat mensubu tasdik oldu

İÇİŞLERİ Bakanlığı, ikna çalışmaları sonucu PKK yıldırı örgütünden kaçan 1 teşekkül mensubunun henüz düzenlilik güçlerine teslim olduğunu ve böylelikle Diyarbakır’daki döl nöbetinde 38’inci buluşmanın gerçekleştiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılmış açıklamaya göre, Güllabi Umumi Komutanlığı ve Emniyet Umumi Müdürlüğü’nce hesaplı inandırma çalışmaları sonucunda; PKK terör örgütünden kaçan 1 örgüt mensubu daha, güvenlik güçlerine tasdik oldu. Teyit olan örgüt mensubunun 2015 yılında yıldırı örgütüne katıldığı, Irak ve Suriye’de hareketlilik yürüttüğü belirleme edildi. bahis konusu örgüt mensubunun ailesinin ise 21 Son Teşrin 2019 tarihinden itibaren Diyarbakır HDP İl Başkanlığı uğrunda devam fail çağa nöbeti eyleminde saha aldığı belirlendi. Böylelikle Diyarbakır’da 38’inci buluşma gerçekleştirilirken; 2022 yılında teyit olan örgüt mensubu sayısı 87’ye yükseldi.

‘PKK, BU TOPRAKLARDAN SİLİNECEK’

Konuyla ilişkin Twitter hesabından açıklama fail İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, “Döl nöbetindeki ailelerin azmi ve cesaretiyle bire bir kavuşma elan gerçekleşiyor. Çocuk nöbetinde 38’inci kavuşma… İnşallah devamı gelecek. Arkasında olan güçlere rağmen PKK, bu topraklardan silinecek” dedi.

Share: