Palandöken’de aile destek merkezi kuruluyor

Eylül ayında göreve başlayan Palandöken Kaymakamı Hedef Tutkan iddialı projeleriyle gündemde.

Ilçebay Kasıt Tutkan, Palandöken’de Eş Bindi Merkezi kurulacağını belirerek, kurulacak merkezden içtimai yardımlaşma ve el birliği vakfından bakım alan 60 kadının yaralanacağını, kadınların muhtelif kurslar alarak, sülale bütçelerine ulama sağlayacağını rapor etti.

Ilçebay Erek Tutkan, Erzurum’un Palandöken ilçesinde mülga Hacı Bahattin Evgi Erkek Yatılı Kur’an Kursunun yerinde, Familya Destek Merkezi yapacaklarını belirterek, destek merkezinde Kuran Kursları, halk sanatları kursları ve patika edindirme kurslarının yer alacağını ifade etti.

Tutkan, şunları söyledi: “Aile Bindi Merkezleri (KESAT) 3294 dar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu çerçevesinde kadınların Ihtişam ve Ulus kaynaşmasını hatırlamak gayeli, psikososyal, sosyokültürel, mesleksel ve kişisel yönden gelişimleri ile içtimai entegrasyonlarını sağlamaya yönelik hareketlilik gösteren merkezlerdir. Mütenevvi alanlarda maharet kurslarının saha aldığı ADEM’lerimiz sayesinde kadınlarımız, iz edinerek eş bütçelerine katkıda bulunma fırsatı elde ediyor ve kişisel gelişimlerine ulama sağlanıyor. Güdük ayrımsız süre içerisinde merkezimizi faaliyete geçireceğiz. “

Ilçebay Tutkan, buğulanmış ve kadın vatandaşların familya temizliğinin yapılması üzere 9 kişilik grup görevlendirdiklerini belirterek, bu doğrultudaki çalışmaları önemsediklerini tabir etti.

Vatandaşlara belli başlı periyotlarla eş temizliği hizmeti verildiğini tamlayan Tutkan, millî derece ziyaretleri bağlamında bile ilçede 20 bin hanenin musahabe edildiğini belirtti.

Hiç bir vatandaşımız eli yersiz dönmeyecek

Tutkan, yurttaş odaklı hizmetlere vakar vereceklerini ve vakfa mevrut tek vatandaşın boş dönmemesi amacıyla ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, özellikle köylerde yer çalışmalarına ciddilik vereceklerini söyledi.

Ekonomik sorunları olan ve vakfa başvuran vatandaşlara imkanları doğrultusunda, hizmet verdiklerini belirten Tutkan, ” Içtimai Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında görev işleyen arkadaşlarıma bu doğrultuda talimat verdim. Vakfa gelen hiçbir yurttaş abes dönmeyecek. İmkanlarımız doğrultusunda bindi sağlanacak. Yurttaş odaklı çalışmaları bizler için haddinden fazla oylumlu. Kapımız herkese kilitsiz küreksiz olacak” dedi.

Tutkan, antrparantez mevcut kaza binasının Palandöken sınırları içerisinde hizmet vermesi amacıyla eskimemiş hükümet konağının birlikte ilçeye kazandırılması üzere çalışmalarının bitmeme ettiğini sözlerine ekledi. – ERZURUM

Share: