Palandöken Kayak Merkezi’nde mevsim hazırlığı bitmeme ediyor

Palandöken Ski Merkezi’nde sezon hazırlığı bitmeme ediyor

ERZURUM Avrupa’nın sunu mufassal ve dik pistleri ortada kayran düz Palandöken Kayak Merkezi, kullanılmamış mevsim hazırlıklarına devam ediyor. Kar yağışının etkisini göstermediği Palandöken’üstelik kar yoğunluğu matlup seviyede olmayınca 8 Ara’ta başlayacak ski sezonu müstakbel tarihe ertelendi.

Palandöken Ski Merkezi, ayrımlı mutluluk ve Türkiye’nin değişik illerinden ati turistleri izaz etmek için dönem sayıyor. Bu yıl kar yağışı geciktiği için Palandöken Kayak Merkezi’nde 8 Ara’ta planlanan resmi açım istikbal tarihe ertelendi. Hafta sonu beklenen kar yağışı ve protez kar sistemi desteğiyle 11-12 Açıklık tarihinde ski sezonunun açılışı planlanıyor. Yeni zaman hazırlıklarında kayak merkezinde kim otellerde tadilatlar tamamlanırken, tatilcilerin kış aylarında elzem adresleri arasında düz düzlük Erzurum’dahi güzelce aynı tatil buyurmak isteyen domestik ve yabancı turistler birlikte, uygun fiyata iyicene aynı dinlence buyurmak üzere erken rezervasyon imkanlarından faydalanmaya başladı. Bu sene er rezervasyonlar da belirtik tıpkısı çoğalma olması de turizmcileri mutlu ediyor.

Palandöken’birlikte kayak hazırlıklarının akıbet kolaylıkla bitmeme ettiğini tabir fail otel Umumi Müdürü Ömer Akçe, “Palandöken’e muhtemel kar gelmedi. Şuanda elden zirvede kar var. Zirve de kar kalınlığı 15 santim üstünde. Büyükşehir Belediyesi müstear karlama tesislerini açtı ciddi bir şekilde icraat bitmeme ediyor. Otellerin olduğu nahiye bile daha yeterince kar namevcut. Hafta sonu kar yağışı gözüküyor, eğreti kar cihazlarımızla birlikte kayak sezonunu açacağız. 8 Mabeyin’ta sezonu açmayı düşünüyorduk amma ötelendi kabil duruyor. 5-10 santimde olsa hatır yağmasını bekliyoruz” dedi.

Geçmiş yıllara bakarak bu yıl er rezervasyonda gözle görünür tıpkısı hareketliliğin olduğunu tamlayan Beyazca, “Alelhusus bağırsak ortalık bile İstanbul, Ankara ve İzmir’den talepler olağandan geliyor. Rusya ile ilişik çalışmalarımız var, oradan dahi rezervasyonlar geliyor. Bu sene Palandöken’da mevsim dolgunca geçecek. Bilcümle hazırlıklarımız tamamlandı. 11-12 Antrakt’la beraber inşallah bilcümle oteller kayak moduna girmiş olurlar” şeklinde konuştu.

Share: