Otizmli motor tutkunu Rüzgar’ı sünnet düğününde sevindiren hezel

İZMİR’üstelik, otizmli 8 yaşındaki Rüzgar Yurdakul, sünnet düğününde genişlik şişman hayaline kavuştu. Motor tutkunu Rüzgar, yüzlerce motosikletliden oluşan meze eşliğinde şehir turu attı.

Konak ilçesi Çınartepe Mahallesi’nde canlı ev kadını Korkunç (31) ve kurye Haysiyet Yurdakul (31) çiftinin 2 çocuğundan büyüğü Rüzgar, sünnet olduğu zaman büyük mutluluk yaşadı. Motor sevdalısı otizmli Rüzgar, Profesyonel Motor Kullanıcıları Derneği ve Gazi Motor Kulübü üyelerinin dahi aralarında bulunduğu birçok kurye derneğinin davul zurna eşliğinde oluşturduğu korteje katıldı.

Oğlu Rüzgar’ın bebekliğinden itibaren babası kadar motosikletleri haddinden fazla sevdiğini anlatan Şiddetli Yurdakul, “Tığ aslında amiyane ayrımsız kutlamada onu onurlandırmak istedik. Sonradan gelişim büyüdü. Herkes katılmak istedi. Tığ dahi onore olduk. Rüzgar’ın yanında olmaları bizi çok bahtiyar etti. Hayatta gelişigüzel renge saha çevirmek gerekir” dedi.Onur Yurdakul bile oğlunun sünnet kutlaması için küçük tıpkısı manzara kurduklarını belirterek, “Çok siktirici bire bir hayalle başladık. Dizge farkında olmadan bindi oldu. Bir Nebzecik şeylerin ne büyüklüğünde mutluluk verdiğini gördük. İzmir Kuryeler Federasyonu Başkanı’nın hasis benzeri mesajıyla bu büyüklüğünde koca toplandı. İzmir Valiliği, güvenlik personeli ve motorlu kurye arkadaşlara teşekkürname ediyoruz” diye konuştu.Seyfi Gülmezoğlu İlkokulu 2’nci derslik öğrencisi Rüzgar Yurdakul bile motosikletleri çok sevdiğini söyleyerek yanında olan herkese teşekkürname etti.OTİZM FARKINDALIĞINA DİKKAT ÇEKTİLERİzmir Kuryeler Federasyonu Başkanı Batuhan Bursalı, otizmle ilişkin farkındalık yapmak üzere bu etkinliği hazırladıklarını kaydederek, “Motosiklet sevdalısı tıpkısı çocuğumuz sünnet düğününde motosikletleri soldurmak istediğini söyledi. Tığ dahi kuryeler namına bu anlamlı günde onu yalnız tezyit etmek istemedik. Bütün gelişigüzel elimizden geldiğince Rüzgar’ın familya adresinde toplandık. Motorlarımızı bugün onun için sürdük. Içe Yöneliklik farkındalığı yerine motosiklet kulüpleri ile sunturlu aynı hezel oluşturduk. Destek verenlere teşekkürname ederiz. Içe Yöneliklik bir farklılık değildir, bir farkındalıktır. İzmir’bile buna öncü gelmek bizi antrparantez sevindirdi. Bugün 18 ayrımlı toplum örgütü ve kulüpten üyeler katıldı. İzmirliler namına bu farkındalığa bindi verdik” dedi.

Rüzgar Yurdakul’un evinin önünden başlayan hezel, İnciraltı’ndaki dernek salonuna büyüklüğünde devam etti. Motosikletlileri gören vatandaşlar evlerinin balkonlarından çıkarak davul zurnaya alkışlarla bindi verdi.Share: