Organları bağışlan Ömer Asaf’ın ailesine Trabzonspor’dan anlamlı çağırma

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Antalya’üstelik dinlence yaptıkları otelin havuzunda gark tehlikesi nâkil ve akıl ölümü gerçekleşerek organlarıyla 6 kişiye imge olan Ömer Asaf Durhat’ın ailesini mazi akşam oynanan Arabam.com Konyaspor müsabakasında ağırlayarak hat ihsan etti.

Antalya’nın Serik ilçesinde 2 ay önce ailesiyle dinlence yaptığı otelde havuza giren Ömer Asaf Durhat, boğulma tehlikesi geçirdi. Çevredekilerin sayesinde kurtarılarak hastanede otama altına alınan Ömer Asaf’ın 2 hafta sonradan kanı ölümü gerçekleşti. Ailesinin kararıyla organları bağışlanan ve Samsun’dahi defnedilen Ömer Asaf’ın kalbi, karaciğeri, 2 böbreği ve 2 korneası alınarak Ankara, İzmir ve Antalya’de örgen bekleyen 6 hastaya umut oldu.

TRABZONSPOR’DAN ÖRGEN BAĞIŞI ÇAĞRISITrabzonspor taraftarı olan ve takımının maçlarını ailesiyle gelişigüzel strateji ettiği öğrenilen Ömer Asaf’ın görüntüleri, dün akşam ezanı oynanan Trabzonspor-Arabam.com Konyaspor maçı öncesi skorborda yansıtıldı. Kâh Trabzonsporlu futbolcuların aza bağışıyla ait görüşlerinin düz aldığı videoteyp maç öncesi yayınlanarak uzuv bağışına destek çağrısında bulunuldu.BAŞKAN AĞAOĞLU, ÖMER ASAF’IN AİLESİNİ AĞIRLADI

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu üstelik organları bağışlanan minik taraftarın ana ve babası Su ve Mikail Durhat’ı geri akşam oynanan Trabzonspor-Arabam.com Konyaspor maçına çağırma ederek locada ağırladı. Maçı bağlı olmak amacıyla kentte bulunan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi ile alay malay aileye saksı sağlığı ileten Ağaoğlu, organları bağışlanan oğullarının adının kayıtlı olduğu Trabzonspor forması dürü etti.

Share: