Ordu’da helikopter ile trafik denetimi

Kalaba’da jandarma ve emniyet birimleri ortaklaşa helikopter ile gidiş geliş denetimi gerçekleştirdi.

Cıvıl Cıvıl İl Uyanık Komutanlığı ile Ordu İl Güvenlik Müdürlüğü vasıtasıyla Ordu- Giresun büyüklük kenar karayolu ve Altınordu-Ulubey karayolu üzerinde gidiş geliş düzeni ve güvenliğinin sağlanması, sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun sürekli ve eğin düzeyde tutulabilmesi üzere helikopter ile alarga gidiş geliş denetimi yapıldı.

Yapılan denetimlerde salim şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleyen, münasebetsiz abdestbozan kullanan, güç abdestbozan muhavvil, yanlış sollama ve andıran takip fail, karayolu üzerinde mecburi haller dışında tevakkuf ve park yeri eden miftah sürücüleri kontrol noktalarında görevli gidiş geliş jandarması timleri ve trafik polisi ekiplerine bildirildi. Uygulama noktalarında durdurulan sürücülere, ivinti kurallarına uyulması, emniyet kemeri takılmasının önemi, gidiş halinde cep telefonu kullanmanın sakıncaları ile umumi gidiş geliş kuralları hakkında muktezi uyarılar ve bilgilendirmeler yapıldı.

Kalaba İl Açıkgöz Komutanlığından yapılan açıklamada gidiş geliş güvenliğinin sağlanmasına yönelik helikopter ve dron ile havadan yapılan gidiş geliş denetimlerine önümüzdeki dönemde bile bitmeme edileceği belirtildi. – CIVIL CIVIL

Share: