Nusaybin’de nısıf olimpik sınırlanmış yüzme havuzu faaliyete girdi

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı Spor Dip Teşkilat Başkanlığı ile Nusaybin Belediyesi işbirliğiyle ilçeye kazandırılan nısıf olimpik sadık yüzme havuzu faaliyete girdi.

8 Mart Mahallesinde nesir edilen olimpik havuz amacıyla Nusaybin Belediyesi Spor Müdürlüğüne kayıt yaptıran 540 öğrenciye antrenörler eşliğinde yüzme eğitimi verilmeye başlandı.

7-14 gözyaşı arası torunlar amacıyla kursların yanı sıra havuzda yüzme hıfzetmek isteyen kadın ve erkekler üzere bile ayrı kullanma saatleri olacak.

İlk bölüm kursa katlan çocukları musahabe fail Nusaybin Kaymakamı ve Uray Başbuğ Vekili Ercan Kayabaşı, onlarla görüştü.

Daha sonraları çalışmalarla ilgili Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan Tekin’den vukuf kayran Kayabaşı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Göt Düzenleme Başkanlığı ile Nusaybin Belediyesi işbirliğiyle ilçeye kazandırılan nısıf olimpik mecbur yüzme havuzunun zaman bakımından faaliyete girdiğini söyledi.

İlk etapta 540 öğrencinin yüzme öğrenmek amacıyla müracaat yaptığını ve mecmu öğrencilerin seanslar halinde kursa alındığını kaydeden Kayabaşı, yüzme hıfzetmek talip karı ve erkekler için dahi ayrımlı zamanlar içerisinde yüzme eğitimi verileceğini belirtti.

Kayabaşı, Nusaybin’dahi yapılan, bitmeme eden ve planlanan birçok proje olduğunu anlatarak, “Gençlerimizi sporla, sanatla, ayrıntı ve bilimle geleceğe hazırlamaya kararlıyız.” dedi.

Projeye desteklerinden kıran Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu ile Spor Göt Düzenleme Başkanı Bünyamin Bozgeyik’e teşekkürname eden Kayabaşı, yarı olimpik merbut yüzme havuzunun Nusaybinli gençlere, sporculara ve sporseverlere kıvrak olmasını diledi.

Share: