Muş’ta öğretmen ve öğrenciler yetiştirdikleri ürünleri ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor

Muş’un Taşoluk Köyü İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, bahçeye çevirdikleri alanda yetiştirdikleri meyve ve sebzeleri köydeki gerekseme sahiplerine dağıtıyor.

Öğretmen ve öğrenciler, 2014’te okulun üst tarafında mevcut tahminî iki dönüm araziyi bahçeye dönüştürdü.

Elma, armut, sarıerik kabil semere fidanları diken, muhtelif sebzeler yetiştiren öğretmen ve öğrenciler, yıllardır ürettikleri ürünleri köydeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Okul Müdürü Muhterem Istekle, bahçede elde ettikleri ürün ve sebzelerden yıllardır köylülerin faydalandığını söyledi.

Toprak taşıdıkları tahminî 2 dönümlük alanı bahçeye dönüştürdüklerini anlatan Yürekten, şunları belirtti:

“Bahçemizden yemiş ağaçlarının yanı salatalık, domates, biber, soğan, nadan ve değişik yeşillikler yetiştiriyoruz. Personellerimiz ve öğrencilerimiz abes vakitlerinde buranın bakımını yapıyor. İhtiyacı olanlar gelip bahçeden hem kâr hem dahi sebzeleri topluyor. Bahçemizde 72 meyve ağacı bulunuyor. Okula ilişik bahçede öğrencilerin da toprakla kânunuevvel geçirip, kendilerini yetiştirmeleri, içtimai yüklülük açısından gelişimleri amacıyla yararlı olacaktır.”

Okul personeli Davut Yıldırım dahi gelişigüzel sene uyumlu olarak bahçenin bakımını yaptıklarını dile getirerek, “Çapa, sulama ve zararlı otların toplanması kabilinden çalışmalarımız oluyor. İhtiyaç sahiplerinin faydalandığı bahçemizin bakımını aksatmıyoruz.” dedi.Share: