Muş’ta çocuklarını yıldırı örgütünden yetişmek isteyen familya sayısı 38’e yükseldi

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK yoluyla dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul epilepsi partinin ülke başkanlığı önünde eylem fail 37 aileye, bire bir ocak elan katıldı.

Çocuklarına mülakat ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme bindi veren Muşlu aileler, temas hafta çarşamba günü yaptıkları eylemi devam ettirdi.

Oğlu, bu yıl Fransa’birlikte kandırılarak dağa götürülen Selahattin Bingöl dahi ailelere bindi vererek eyleme katıldı.

HDP diyar binası uğrunda tıpkısı araya gelen aileler, “Umum düşmanı öğür”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran öğür”, “Anneler direniyor”, “Bundan Sonra kâfi yakamızdan düşün” ve “Yeter imdi evlatlarımızı bırakın” bağlanmış pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen anne ve babalar, HDP’ye aksülamel gösterdi, çocuklarına doğrulama olmaları üzere çağrıda bulundu.

Baba Mehmet Zeki Budak, gazetecilere, yıldırı örgütü PKK yoluyla kandırılarak dağa götürülen oğlu Yusuf Budak’a birleşmek amacıyla eyleme katıldığını söyledi.

Oğlunun 21 Ilkgüz 2014’de kaçırıldığını, o günden bu yana yolunu gözlediğini anlatan Budak, şöyle konuştu:

“Oğluma çağrıda bulunuyorum, nerede olursan ol evine ve memleketine gel. O dinsizlere hizmetkârlık etme. Sizi alet yerine kullanılıyorlar. Bir an önce evinize dönün, yanınızdaki arkadaşlarınızı da getirin. O öğün akıllıca tıpkı defa değil. Yolumuz memleketimiz, vatanımız, bayrağımız ve şerefimizdir. Annenle yolunu gözlüyoruz. Seni iptila ediyoruz. Sabahları ‘acep Yusuf geldi mi evet bile benzeri terörist atıl hale getirildiğinde acaba oğlum mu?’ diyorum. Oğlum kâfi daha çok dayanamıyorum. Bir dakika geçmiş evine gel.”

Annelerden Gülbahar Teker ise dağda aynı kişi da kalmayıncaya kadar eyleme bitmeme edeceğini belirterek, “Ilenç olsun PKK ve HDP’ye. Çocuklarımız mağaralarda ölmesin. PKK ve HDP’yi istemiyoruz. Bize çocuklarımızı versinler. Korkmuyorum, devletimiz arkamızda. Cenabıhak devletimize ve polislerimize arıza vermesin.” dedi.

Geçen hafta İran’de düzenlilik güçlerine teslim olan 20 yaşındaki oğluna kavuşmanın mutluluğunu cıvıl cıvıl ve ailelerin eylemine bindi veren Şemsettin Bingöl bile “8 ay önceki Fransa’üstelik terör örgütüne katılan oğlum, sabık hafta İran’birlikte teslim oldu. Devletimize ve polisimize teşekkür ediyorum. Herkesin çocuğu gelsin ve onlar birlikte sevinsinler. Benim çocuğum geldi, mutluyum.” ifadelerini kullandı.Share: