Müslüm Gürses hayranlarından Hakkı Bulut’a ‘Baba’ tepkisi

Müslüm Gürses hayranlarından Hakkı Keder’a ‘Ata’ tepkisi

Hakkı Bulut’un “Arabeskin kralı dahi benim, babası de” sözleri Müslüm Gürses hayranlarını kızdırdı

İZMİR – İzmir’üstelik hayat dolu Müslüm Gürses hayranları (Müslümcüler), ünlü girişik bezeme sanatçısı Hakkı Keder’a “Arabeskin kralı dahi benim, babası de” sözleri cihetiyle reaksiyon gösterdi. Müslümcü Mehmet Kişmiri, Hakkı Keder’un sözlerinin kendilerini çokça kırdığını belirterek, “Müslüm Baba dışında hiçbir sanatçıya konserlerinde ‘ağababa’ denilmedi. ‘Ben kralım, ego babayım’ demekle ne ata olunur ne dahi kral” dedi.

Dünyaca ünlü ayrımsız enstrüman platformu, Türkiye’birlikte girişik bezeme kategorisinde ‘Z Kuşağı’ adına adlandırılan gençlerin sunma haddinden fazla Müslüm Gürses dinlediğini açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde bir monitör kanalına röportaj veren adlı girişik bezeme şarkıcısı, yazarı ve çekimci Hakkı Keder ise “Arabeskin kralı birlikte benim, babası üstelik. Eğer arabeski sahiplenmek gerekiyorsa arabesk benim” açıklamasını yapmıştı.

Hakkı Endişe’un bu sözleri içtimai medyada alelhusus arabesk dinleyenler tarafından çok konuşulurken, İzmir’dahi zihayat Müslüm Gürses hayranı ‘Müslümcüler’in da tepkisini topladı.

Bornova’bile mevcut ve Müslüm Cet Belgelik Evinde toplanan Müslümcülerden Mehmet Yağız, Azamet Çipo, Barış Balcı, Hüseyin Göztepe ve Burak Karakaya, Hakkı Bulut’a tepki gösterdi.

“Hakkı Endişe bu sözlerle bizim gönlümüzü anca aynı kırdı ki…”

Köklü Müslümcü kendisine maruf ve Muhterem Nur’un manevi evlatlarından biri olan Mehmet Kişmiri, arabeskin 1971’dahi başladığını ve 2013’te bittiğini söyledi.

“Müslüm Baba gitti, arabesk bitti” diyen Mehmet Kişmiri, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hakkı Keder abimiz gene benzeri röportajında Ferdi Baba’yı, Orhan Ağababa’yı ve Müslüm Ağababa’yı hiçe farzımuhal ‘Ata bile benim, kral bile’ dedi. Bunu tümce duydu. Hakkı Bulut benzeri röportajında birlikte ‘Ben arabeskte varken Müslüm Gürses, Orhan Gencebay ve Ferdi Tayfur yoktu’ diyor, yalan. Kendisi 1968 yılında plak çıkartı; amma rekoru namevcut. Müslüm Ata ise 1965 yılında çocukken müziğe başlamıştır. Müslüm Ata daha girişik bezeme yokken ‘Sevda Hamile Kervanlar’ albümüyle önce rekorunu kırdı. Hakkı Endişe ‘Ben varken hiçbiri yoktu’ derse falsolu olur; zira kendisi varken Müslüm Ata zaten 4 kesim plak çıkarmıştı. Müslümcüler yerine Hakkı Keder’tan bunu düzeltmesini istiyoruz. Bugün aynı radyo açsak, Hakkı Endişe’un 6 sunum parçasından fazla parçası çalmaz. Hakkı Endişe bu sözlerle bizim gönlümüzü öyle tıpkısı kırdı ki… Ferdicilerin birlikte, Orhancıların birlikte gönlünü kırdı. Müslümcüleri zaten katletti.”

“Müslüm Ata dışında tek sanatçıya ‘ata’ denilmedi”

Mehmet Yağız, “Hakkı Bulut’a diyeceğim yegâne yekpare vardır; etme hakeza abim; zira sana tek konserde ‘ata’ denilmedi. Filhakika konserlerini toplasan birçok lime var? O da muhtemelen değil; amma zaman Müslüm Gürses dendiği ant konserlerinde ‘baba’ denilen yegâne sanatçı o’dur. Müslüm Cet dışında tek sanatçıya konserlerinde ‘ata’ denilmedi. ‘Ben kralım, ego babayım’ demekle hangi baba olunur, ne bile kral. Müslüm Gürses, kendisinden 10 yaş bayağı birine üstelik ‘cet’ diyen tıpkısı insandı. Hiçbir insana saygısızlık etmeyen ayrımsız insandı. Müslüm Gürses vefatından neredeyse 10 sene geçmesine rağmen hala listelerde 1 numaraysa; lan Hakkı Keder hastalık hakeza yapıyorsun? Sen hiçbir ant ne arabeskin babası olabilirsin ne kralı olabilirsin. Çünkü bu mantalite kusurlu. Gelmek kim sen ‘Kıskanıyorum’ parçasını Müslüm Ağababa amacıyla söylemişsin” diye konuştu.

Share: