Muğla’da meydana mevrut ilçe Burdur Altınyayla’yı yasa boğdu

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde, otomobil, karşıdan yönden mevrut katışıksız gebe kamyona çarptı. Kazada 5 güç hayatını kaybederken 2 gönül de gösterişli yaralandı. Kazada hayatını kaybedenlerin kimlikleri tayin edilince Burdur Altınyayla yasa boğuldu.

Kaza, Süleyman Sazboğaz idaresindeki halis kamyonu ile 07 ACK 674 plakalı otomobilin çarpışması sonucu meydana geldi. Kazada Kamyon içerisinde kâin Yunus Sazboğaz ile Adnan Efe yaralanırken otomobilde bulunan Burdur’un Altınyayla ilçesi bozuk uray başkanlarından Süleyman Kılınç (66), Mevlüt Şimşek (57), Atatürk Üniversitesi Bili Gökçe Yazın Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Temel Olgun Dalı Akademisyen Prof. Dr. Kenan Demirayak (71) ve Ünal Karapınar (58) olay durumunda kamyon şoförü Süleyman Sazboğaz ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yaralanan 2 kişinden tedavisinin bitmeme ettiği öğrenildi.

Kazada hayatını kaybeden Burdur’un Altınyayla ilçesi Şehremaneti eski başkanları Kılınç ve Parıltı, Akademisyen Prof. Demirayak ile güreş ağası Karapınar’ın cenazeleri yapılan otopsinin ardandan Altınayayla ilçesine gönderildi. Kamyon şoförü Sazboğaz’ın cenazesi ise Seydikemer ilçesi Şev mahallesinde defnedileceği öğrenildi. – MUĞLA

Share: