MHP’li Osmanağaoğlu: “Kapılar gazilerimize ve şehitlerimize kapatılıyorsa o ön işgal altında demektir”

MHP İzmir Saylav Tamer Osmanağaoğlu, İzmir Büyükşehir Şehremini Tunç Soyer’in 19 Eylül Gaziler Günü’nde “şehit aileleri ve gazileri kapısından düşüncesiz çevirdiğini” belirterek, “Türkiye düşmanlarına açılan kapılar gazilerimize ve şehit ailelerimize kapatılıyorsa o dirlik engelleme altında demektir.” dedi.

Osmanağaoğlu, Türkiye Martir Aileleri ve Gaziler Vakfı Umumi Başkanı Üstüner Midiliç ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Meclis’te gerçekleşen kabulde Osmanağaoğlu, Türkiye Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı Genel Sekreteri Ramazan Polat ve beraberindeki heyetin, 19 Eylül Gaziler Günü’nde, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Bronz Soyer’i görmek istediğini ancak Soyer’in görüşmeyi reddettiğini söyledi.

Şehitlere ve gazilere vefa borcunu unutmanın “şişman tıpkısı küstahlık” olduğunu tamlayan Osmanağaoğlu, bu tutumun akseptans edilemez olduğunu rapor etti.

“Gazilerimizle kavuşmak üzere mi ant bulamamıştır?”

“Bronz Soyer haddi aşmakta, sınırları zorlamaktadır” diyen Osmanağaoğlu, Soyer’in oturduğu koltuğun alp şehitlerin, gazilerin ve onların ağızları dualı ailelerinin fedakarlıklarıyla korunduğunu belirtti. Osmanağaoğlu, şunları söyledi:

“Terör örgütü PKK’yı beslediği, belediyenin kaynaklarını PKK terör örgütüne aktardığı için kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Uray Başkanına hususi programlar tertiplemeye, onu ‘Amed Belediye Başkanı’ diyerek nida etmeye, slogan attırmaya antlaşma bulan Bronz Soyer, bire bir gazimizin lütfederek gerçekleştirdiği ziyarete mi devir bulamamıştır? Yunan sempatizanlığı yapmaya, sağa sola Palikarya Kralı Agamemnon’un ismini vermeye, majör Türk bayrağının dalgalandığı Kadifekale’ye Pagos ismi çevirmek üzere çabalama sarf etmeye ant bulan Tunç Soyer, bu topraklardaki varlığımızın sebebi gazilerimizle ahbaplık etmek için mi devir bulamamıştır? Paris’te güçlü PKK’lı Ayşen Uysal’a mahiye bağlamayı bellek fail, PKK destekçisi ve İslam düşmanı Slavoj Zizek’i İzmir Mevhum Tezkere Fuarı’na davet etmeyi unutmayan Bronz Soyer, gazilerimizin, martir ailelerimizin fedakarlıklarını lacerem unutabilir? Kahraman aynı gazimiz İzmir Büyükşehir Şehremaneti Başkanını mülakat edemiyorsa, o erinç engelleme altında demektir. Yıldırı örgütü sempatizanlarına, yıldırı örgütü militanlarına, Türk düşmanlarına, Türkiye düşmanlarına açılan kapılar gazilerimize ve martir ailelerimize kapatılıyorsa o makam obstrüksiyon altında demektir.”

Türkiye Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı Genel Başkanı Üstüner Midiliç ise şehit yakınları ve gazilere yönelik rehabilitasyon merkezi yapmaya yönelik proje kapsamında, Soyer ile görüşmek istediklerini ancak görüşemediklerini söyledi.

Vakfın Umumi Sekreteri Ramazan Çelik ise Soyer’in kendilerini 2-3 saat beklettiğini belirterek, “Özel makule bizi oyalamaya çalışıyordu. 2-3 saat bizi beklettiler. Asayiş görevlileri daim yanımızda volta atıp duruyordu. Sonraları güya teröristmişiz üzere güvenlik görevlileriyle bizi kapıya kadar götürdüler.” dedi.

Share: