MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Mustafa Sahtekâr, Konya’da müşavere toplantısında konuştu Açıklaması

MHP Umumi Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Türkiye’nin ekonomisinin gıybet peşinde olunduğunu belirterek, “Milletimize ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışanların yegâne amacı yıkmaktır, bozma etmektir, temellerimize heyecan koymaktır. Ancak başaramayacaklar, Türkiye’yi asla geçemeyecekler, cumhurun iradesini yenemeyecekler.” dedi.

Kalaycı, partisinin mülk teşkilatı marifetiyle, Aziziye Hars Merkezi’nde düzenlenen müracaat toplantısında, 2023’te yapılacak Cumhur Reisi ve mebus umumi seçimlerine hazırlandıklarını, heyecanlarının deniz kazandığını söyledi.

Ülke gerçeklerini temas etmek üzere partisinin projelendirdiği toplantıları gerçekleştirdiklerini nâkil Sahtekâr, “Toplantı ve ziyaretlerimizde vatandaşlarımızla dertleştik, muhtarlarımızla konuştuk. Sivil sosyete kuruluşlarımızın temsilcileriyle görüştük, esnaflarımızla, çiftçilerimizle, çalışanlarımızla ve emeklilerimizle gelecek hedeflerimizi paylaştık.” diye konuştu.

“Ülkemizi geriye götürmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir”

MHP Umumi Başkanı Cesamet Bahçeli’nin katıldığı mitinglere on binlerce iştirak olduğuna değinen Sahtekâr, “Sivas, Bursa ve Kayseri’üstelik gerçekleştirdiğimiz serencam meydanda gelgel toplantılarında on binlerce vatan evladı baskın olup taşmış, bora olup yağmış ve bundan birilerinin de uykuları kaçmıştır. Kara kampanya düzeneği kuran, dolma rüzgarı estiren, parayla yemlenen milli egemenlik dolandırıcısı sormaca şirketlerinin, kiralık gazetecilerin ve sanki aydınların takkadak kimyaları değil, matematikleri üstelik yılgın, bilcümle hesapları ters yüz olmuştur.” ifadesini kullandı.

Çiftçi ve esnafa müteveccih desteklerin devam edeceğine belen eden Sahtekâr, Türkiye’nin dirimsel artırıcı politikalarla birlik topluluk kesimlerini rahatlatacak adımları serian atmaya bitmeme edeceğini dile getirdi.

Kalaycı, “Altılı Ganyan masaya” Türk milletinin itimadının olmadığını savunarak şunları kaydetti:

“Bu masa kinin ve kifayetsizliğin masasıdır. Bunlar, milli bağlanak ve beraberlik bağlarımızı koparmanın derdindeler. Budunsal ve iş hepten bölücülüğü kaşımanın hevesindeler. Suriye, Irak, Libya, Karabağ, Balkanlar, Kafkaslar ve Gökçe Vatan’da Türkiye’nin çalışkan uğraş gücünü, doğruca ve meşru varlığını tartışmaya açmanın emelindeler. Türkiye ekonomisini kötülemenin peşindeler. Milletimize ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışanların bir tane amacı yıkmaktır, nakız etmektir, temellerimize hırslı koymaktır. Fakat başaramayacaklar, Türkiye’yi asla geçemeyecekler, cumhurun iradesini yenemeyecekler. Zillete düşürülecek tıpkı ülkemiz yoktur. Ülkemizi geriye götürmeye tek kimsenin gücü yetmeyecektir.”

Share: