MHP Giresun İl Başkanı Mahmut Karakuş oldu

MHP Giresun İl Başkanlığı’na Mahmut Karakuş getirildi.

Milletvekilliği aday adaylığı için MHP Giresun İl Başkanlığı görevinden ricat eden Ertuğrul Gazi Konal, tümen binasında düzenlenen matbuat toplantısında, fariza yaptığı dört yılı değerlendirdi.

Yeni dönemde milletvekili namzet adayı yerine partinin, diyar ve kaza yöneticilerinin emrinde olduğunu tamlayan Konal, şunları kaydetti:

“Genel merkezimize kabul edilen istifamdan sonraları boşalan ülke başkanlığı koltuğuna, altın yer yöneticilerimizin fikir çokluğu, Genel Başkanımızın oluru ile Mahmut Karakuş’un devam edeceğini şişman ayrımsız sevinçle paylaşıyorum. Partimizin rastgele kademesinde fariza almış, tecrübesi ile bize baştan sona nöbet göstermiş bozuk İl Başkanımız Mahmut Karakuş ve zer yönetimin önümüzdeki seçimlerde nazik himmet gösterip sükse ile seçimi sonuçlandıracaklarından şahsım yerine şüphem bulunmamaktadır.”

Karakuş ise ilişki ve beraberlik içerisinde akım edeceklerini vurgulayarak, “Hepimiz benzeri vasıtasıyla tutarsak bu yükü çok basit kaldırırız amma tümce bire bir tarafından çekerse, ‘Ben yokum, benim dediğim olmadı.’ olursa yapamayız, kaldıramayız, esasen Giresun makus talihine yenilir. Tıpkı saylav çok makro. Ertuğrul başbuğ ricat etti, fedakarlık yaptı garantisi yok, amma burada şu güvence var, ki olursa olsun bu teşkilat sağlıklı ayakta duracak, bu sözü veriyorum.” dedi.

Share: